Zatrzymali mordercę po 43 latach! Zgwałcił i udusił 15-latkę

i

Autor: EAST NEWS Zatrzymali mordercę po 43 latach! Zgwałcił i udusił 15-latkę

Zatrzymali mordercę po 43 latach! Zgwałcił i udusił 15-latkę

2021-12-21 8:00

Zagadka zabójstwa 15-latki rozwiązana po 43 latach! Okazało się, że to 76-letni dziś Mark Stanley Personette zgwałcił i udusił Marissę Harvey (+15 l.). Ciało dziewczynki znaleziono w parku w San Francisco w 1978 roku. Od tamtej pory nie udawało się namierzyć zabójcy, ale nowoczesne techniki pozwoliły na to. Możliwe, że mężczyzna zabił więcej osób!

Śmierć Marissy Harvey (+15 l.) 43 lata temu wstrząsnęła San Francisco. Niewinnie wyglądająca dziewczynka wybrała się na spacer w okolice Golden Gate Park. Marissa nie mieszkała w San Francisco. Pochodziła z Kalifornii, a w mieście odwiedzała tylko krewnych. Nigdy nie wróciła ze spaceru do parku. Zrozpaczona rodzina zgłosiła zaginięcie dziewczynki. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy. Ciało dziewczynki znaleziono w innym parku, Sutro Heights Park. Sekcja zwłok wykazała, że Marissa została zamordowana poprzez uduszenie, a przed śmiercią wykorzystano ją seksualnie. Policja nie była w stanie złapać zabójcy. Tymczasem sprawca był tak blisko! Mark Stanley Personette, wówczas 33-latek, był nawet zatrzymywany przez policję w 1979 roku, ale wówczas nie udowodniono mu gwałtu i mordu. Pozwoliły na to dopiero najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne.

NIE PRZEGAP: Dwie pary bliźniąt spłonęły w domu! Matka aresztowana

NIE PRZEGAP: Papież Franciszek o biciu żony! Postraszył Szatanem

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?

Dzięki nim policja z San Francisco była w stanie rozwiązać tę makabryczną zagadkę sprzed lat i zatrzymać sprawcę aż 43 lata po popełnieniu zbrodni. Mark Stanley Personette (76 l.) został aresztowany w Denver w stanie Kolorado. Wszystko wskazuje na to, że resztę swoich dni spędzi za kratkami. Tymczasem policja podejrzewa, że 15-latka mogła nie być jedyną ofiarą Personette i bada inne niewyjaśnione sprawy morderstw sprzed lat pod kątem powiązania ich z 76-latkiem.

NIE PRZEGAP: Kim Dzong Un zakazał się śmiać! Trzeba wytrzymać przez 11 dni

NIE PRZEGAP: Astrolog ujawnia prawdę o małżeństwie księcia i Meghan Markle! Nie jest łatwo

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest:
Lubelskie. Potworna zbrodnia z 1989 roku rozwiązana przez policjantów z Archiwum X
Nasi Partnerzy polecają