łódz podwodna

i

Autor: Shutterstock

ostrzeliwał Ukrainę

Zbrodniarz wojenny Putina wyszedł pobiegać i został zamordowany! To była egzekucja!

2023-07-11 8:58

42-letni kapitan 2. rangi Stanisław Rżycki był oficerem rosyjskiej marynarki wojennej i zastępcą naczelnika ds. mobilizacji w Krasnodarze. Wcześniej miał być dowódcą łodzi podwodnej, z której ostrzeliwano Ukrainę rakietami Kalibr, za co wpisano go na listę zbrodniarzy wojennych. Teraz jego nazwisko może zostać z niej usunięte, ponieważ mężczyzna został zamordowany podczas porannego joggingu. To była, według doniesień mediów, prawdziwa egzekucja!

Stanisław Rżycki od jakiegoś czasu był zastępcą szefa miejskiego wydziału mobilizacyjnego w Krasnodarze, gdzie mieszkał. Rosyjskie media poinformowały właśnie, że został on wczoraj z zimną krwią zamordowany! Według tamtejszej policji 42-latek został zastrzelony rano podczas joggingu w pobliżu kompleksu sportowego Olympus. Nieznana osoba strzeliła do niego w sumie cztery razy, po czym uciekła. To była egzekucja jak z filmu. Jak oficjalnie podano, został on postrzelony dwukrotnie w głowę i dwukrotnie w klatkę piersiową.

Zobacz także: Nie posłuchał ratowników i zginął, zjeżdżając z basenowej zjeżdżalni. Wstrząsające wideo!

Niezależny portal Meduza donosi, że Rżycki zmarł na miejscu. Dodano przy tym, że zabójstwo wygląda na profesjonalne, ponieważ zabójca nie nagrał się na żadnej z kamer przemysłowych w pobliżu miejsca zamachu. Najprawdopodobniej miejsce ataku było starannie wybrane, ponieważ Rżycki biegał codziennie tą samą trasą (czym chwalił się, prezentując w mediach społecznościowych dane ze swojej biegowej aplikacji).

Rżycki był kapitanem marynarki wojennej i jego nazwisko widniało na ukraińskiej stronie Mirotworiec, na której Kijów publikuje nazwiska rosyjskich żołnierzy odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne w Ukrainie. W 2020 r. rosyjskie media wymieniały go jako dowódcę okrętu podwodnego Krasnodar, na którego pokładzie znajdują się pociski Kalibr. Tymczasem według ukraińskiego wywiadu Krasnodar przeprowadził atak rakietowy, przy użyciu właśnie pocisków Kalibr, na Winnicę 14 lipca 2022 r. Podczas tego ataku zginęło 27 cywilów. Kijów uznał to za zbrodnię wojenną, a wywiad wojskowy GUR publicznie zapowiedział, że będzie ścigał sprawców tego ataku.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Oleksandr Usyk: Jakbym spotkał Putina, zabiłbym go
Listen on Spreaker.