Nie posłuchał ratowników i zmarł, zjeżdżając z basenowej zjeżdżalni. Wstrząsające wideo!

i

Autor: Twitter

śmierć na wakacjach

Nie posłuchał ratowników i zginął, zjeżdżając z basenowej zjeżdżalni. Wstrząsające wideo!

2023-07-10 14:14

Sezon wakacyjny w pełni. Niestety, wysokie temperatury i lejący się z nieba żar potrafi sprawić, że turyści przebywający na urlopach tracą głowę i zachowują się bardzo nierozważnie. W skrajnych przypadkach takowa niefrasobliwość może nawet kończyć się śmiercią. Tak właśnie stało się na początku lipca w jednym z tureckich kurortów. 65-latek, pomimo ostrzeżeń i upomnień ratowników, w niedozwolony sposób zjeżdżał z basenowej zjeżdżalni. Jego nierozważne zachowanie zakończyło się śmiercią. Moment tragedii zarejestrował monitoring, a nagranie, ku przestrodze, opublikowano w mediach społecznościowych.

Tureckie media donoszą o tragicznym wypadku, do którego doszło w pięciogwiazdkowym hotelu w Manavgat (w tureckiej prowincji Antalya). Ali Cilga spędzał tam urlop ze swoją rodziną. Mężczyzna ochoczo korzystał z basenu zlokalizowanego na terenie, gdzie jedną z atrakcji były zjeżdżalnie. 65-latek miał, pomimo kilkukrotnych upomnień pracowników basenu, zjeżdżać z jednej z nich na brzuchu. Niestety, jeden ze zjazdów, z głową skierowaną w dół, zakończył życie mężczyzny. Rozpędzony mężczyzna uderzył w dno basenu. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, że bezpośrednio po incydencie pod powierzchnią wody dryfuje bezwładne ciało turysty. Początkowo żadna z osób przebywających w basenie nie zauważyła niczego niepokojącego. Kolejne osoby korzystały ze zjeżdżalni, nie dostrzegając, że pod wodą znajduje się nieprzytomny mężczyzna!

Po jakimś czasie mężczyznę wyłowiono z basenu, a następnie wezwano pomoc medyczną i rozpoczęto resuscytację. 65-latek został przewieziony do szpitala, jednak jego życia, pomimo starań miejscowych lekarzy, nie udało się uratować. Ostatecznie 65-latek zmarł w placówce medycznej siedem dni później.

Prokuratura Manavgat zarządziła sekcję zwłok w Instytucie Medycyny Sądowej w Antalyi. Śledztwo trwa.

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?
Dramat na basenie w Zalesiu Górnym. Tak ratowali małego Januszka
Listen on Spreaker.