Morderca

i

Autor: Policja Morderca

Zatrzymanie po latach

Zgwałcił i zabił piękną pielęgniarkę. Morderca złapany po 42 latach!

2022-12-08 6:40

Wielki sukces amerykańskiej policji! Udało się namierzyć mordercę i gwałciciela po 42 latach od popełnienia zbrodni. Ronald E. Richards w 1980 roku wtargnął do domu Evelyn Marie Fisher-Bamforth (+32 l.), zgwałcił ją i zabił. Sprawa pozostawała nie rozwiązana przez niemal połowę stulecia... Co pozwoliło postawić przed sądem zwyrodnialca?

Wtargnął do domu obcej kobiety, zgwałcił ją i zabił. Zagadka zabójstwa pięknej pielęgniarki rozwikłana po 42 latach

To była jedna z najbardziej tajemniczych spraw z "archiwum X" na Florydzie. W styczniu 1980 roku w Miramar doszło do makabrycznego napadu i zabójstwa. Piękna pielęgniarka Evelyn Marie Fisher-Bamforth (+32 l.) wróciła do domu po pracy w szpitalu psychiatrycznym. Odpoczywała w pokoju, gdy nagle do jej pokoju wtargnął obcy mężczyzna! Zboczeniec zgwałcił Evelyn, zamordował ją, a potem uciekł. Policjanci przesłuchiwali wiele osób, podejrzewali także mieszkającego nieopodal w przyczepie kempingowej prawdziwego sprawcę. Jednak ówczesna technologia nie pozwoliła na udowodnienie mu winy i postawienie jakichkolwiek zarzutów. Minęły zaledwie dwa miesiące, a Ronald E. Richards znów zaatakował. Ale był już mniej ostrożny. W efekcie trafił do więzienia z powodu zupełnie innego, choć niemal identycznego morderstwa. Dewiant znowu zgwałcił i zabił. Tym razem udało mu się to udowodnić i wylądował za kratkami z wyrokiem pięćdziesięciu lat więzienia.

Technologia badań DNA pozwoliła na rozwiązanie zagadki kryminalnej z archiwum X. Sprawca siedział już w więzieniu za takie samo przestępstwo

Lata mijały, ale policjanci z Miramar nadal sięgali do archiwów, by pracować nad rozwikłaniem starych spraw. Nowoczesna technologia badań genetycznych sprawia, że można złapać przestępcę nawet po kilkudziesięciu latach od popełnienia przez niego zbrodni. To właśnie najnowsza technika pozwoliła połączyć siedzącego nadal w więzieniu w Ohio za inne przestępstwo Ronalda E. Richardsa ze sprawą zgwałcenia i zabicia pielęgniarki 42 lata temu. Usłyszał zarzuty napaści seksualnej i morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie wyjdzie zza krat, a rodzina zamordowanej Evelyn po latach doczeka się wymierzenia sprawiedliwości zabójcy.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?

QUIZ o martwych przepisach

Pytanie 1 z 11
Znaki podwyższające maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym nie obowiązują pojazdów z przyczepą.
Potrącił 20-latka i uciekł. Rozwiązali zagadkę po 21 latach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają