Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Zmiana planów Putina. Brytyjczycy ujawniają podstęp dyktatora

2023-02-24 17:20

Władimir Putin zmienił swoją taktykę w wojnie na Ukrainie, ale to bynajmniej nie oznacza, że nagłej odmianie uległy jego imperialistyczne zamiary. Ostrzega przed tym w piątkowym raporcie resort obrony Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy ujawniają podstęp, jaki chce zastosować Putin w wojnie.

Putin chce zastosować pewien podstęp w wojnie na Ukrainie. Powolne prowadzenie działań ma ukryty cel

Dokładnie dziś, 24 lutego, mija rok od wybuchu pełnowymiarowej wojny na Ukrainie. Chociaż Władimirowi Putinowi nie udało się zdobyć tego kraju w kilka dni, a jego zdobycze terytorialne są znacznie skromniejsze, niż zamierzał, to nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się niebawem uspokoić. Czy żółwie tempo prowadzenia działań wojennych przez Rosję to tylko efekt wyczerpania, nieudolnego zarządzania i dozbrajania strony ukraińskiej przez Zachód, a może to jakiś element szerzej zakrojonego planu Rosji? Na ten temat wypowiedział się teraz brytyjski wywiad. W swoim tradycyjnym raporcie na temat sytuacji związanej z wojną na Ukrainie Brytyjczycy ujawniają podstęp, jaki chce zastosować Putin w wojnie.

Putin chce rzucić na front jeszcze więcej Rosjan. Uważa, że zasoby ludzkie Ukrainy w końcu się wyczerpią

Według strony brytyjskiej Rosja najprawdopodobniej zmieniła ostatnio swoja wojenną taktykę. Nie koncentruje się już na podbojach terytorialnych na Ukrainie, tylko gra na wyczerpanie armii ukraińskiej. Według Brytyjczyków Rosja jest przekonana, że jej przewaga w końcu stanie się widoczna, bo na Ukrainie zwyczajnie zabraknie zasobów i żołnierzy do dalszego prowadzenia wojny, podczas gdy ogromny kraj Putina będzie dostarczał na front coraz to nowe ilości rekrutów. Cel Rosji pozostaje niezmienny i jest nim zdobycie całej Ukrainy - twierdzi Wielka Brytania.

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.

Quiz. II wojna światowa. Sprawdź, co wiesz o największym konflikcie zbrojnym w historii

Pytanie 1 z 10
1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę. Kto był wówczas Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych?
Rok Wojny: Piotr Arak
Nasi Partnerzy polecają