Koronawirus we Wrocławiu. Ważna decyzja uczelni wyższych! Co z rekrutacją na studia?

2020-04-08 13:44 GE
Uniwersytet Wrocławski przedłuża pracę zdalną
Autor: Barbara Maliszewska/cc/wikipedia Uniwersytet Wrocławski przedłuża pracę zdalną

Jeszcze zanim zapadły oficjalne decyzje w rządzie, większość wrocławskich uczelni poinformowała o przedłużeniu pracy zdalnej do 30 kwietnia. Z kolei Konferencja Retorów Akademickich Szkół Polskich wydała ważną decyzję dotyczącą rekrutacji na studia.

Szkoły wyższe wstrzymały pracę w połowie marca. Większość wrocławskich uczelni wdrożyła system zdalnego przeprowadzania zajęć. Już wiadomo, że praca w takim trybie potrwa co najmniej do 30 kwietnia. O takiej decyzji poinformowały m.in. władze Uniwersytetu Wrocławskiego. Decyzja ta wynika z zalecenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Do 30 kwietnia obecne zasady funkcjonowania przedłuża również Politechnika Wrocławska. Zgodnie z zapowiedzią pod koniec kwietnia zostanie wydany kolejny komunikat dotyczący zasad funkcjonowania uczelni dostosowanych do bieżącej sytuacji epidemiologicznej kraju.
Podobne komunikaty znajdziemy również na stronach Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Sztuk Pięknych czy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Informacja o przedłużeniu pracy zdalnej we wrocławskich uczelniach pojawiła się jeszcze przed oficjalną decyzją rządu w tej sprawie. Przypomnijmy, że aktualnie decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zajęcia na uczelniach wyższych zostały zawieszone do 10 kwietnia włącznie.

Rekrutacja na studia 2020

Z kolei 7 kwietnia Konferencja Retorów Akademickich Szkół Polskich zadeklarowała, że polskie uczelnie akademickie są gotowe odłożyć decyzje rekrutacyjne do czasu otrzymania z systemu egzaminacyjnego wyników tegorocznej matury. Jednocześnie zaznaczyła, że "będąca od 20 lat w istocie egzaminem wstępnym na uczelnie, jest jednakową dla wszystkich, sprawiedliwą miarą poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia studiów, zapewniającą zarówno porównywalność wyników w skali kraju, jak i dostateczną rozdzielczość, niezbędną w rekrutacji na oblegane kierunki studiów". Dlatego należy zachować tę formę rekrutacji także w bieżącym roku.

Tradycyjnie rekrutacja na uczelnie rozpoczynała się pod koniec maja. W tym roku prawdopodobnie będzie to w późniejszym terminie.

Apel dzieci policjantów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.