Śnieg we Wrocławiu! Pogoda wyprzedziła prima aprilis i zrobiła żart na koniec marca

2020-03-31 7:29 mar

Niemal przez całą zimę we Wrocławiu nie było śniegu. Pojawił się za to wiosną. We wtorek, 31 marca, wrocławian powitał rano nietypowy w tym roku widok – wirujące za oknem płatki śniegu i białe trawniki. Według synoptyków, opadów śniegu możemy spodziewać się nawet do godz. 11.

Mimo że wrocławianie powitali już wiosnę, a pierwsze drzewa pokryły się pąkami, zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. We wtorek rano Wrocław pokryła biała warstwa śniegu. Śnieg zaskoczył mieszkańców, odzwyczajonych od takiego widoku. Niemal przez całą zimę w mieście nie było śniegu, a pojawił się na początku wiosny.

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA
Na naszym profilu facebookowym czekamy na wasze zdjęcia zimowo-wiosennego Wrocławia. Chętnie opublikujemy je w naszej galerii. 

Od kilku dni w całej Polsce notujemy załamanie pogody. Po kilku bardzo ciepłych dniach, nadeszły przymrozki. Meteorolodzy ostrzegają, że przymrozki mogą utrzymywać się do 2 kwietnia. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4°C do -2°C, lokalne spadki do -6°C, a przy gruncie do -6°C, lokalnie do -8°C. Temperatura maksymalna w ciągu dni 4°C, 6°C do 9°C w środę. Na terenie całego Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach.

Śnieżyca w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.