Sylwester 2019/2020 we Wrocławiu. Gwiazdy muzyki i konfetti zamiast fajerwerków! [PROGRAM]

2019-12-30 11:05 mar
Jeremi Sikorski – Kamil Bednarek
Autor: Fot. M. Zawada

Sylwester miejski we Wrocławiu tradycyjnie odbędzie się na Rynku. Na scenie wystąpią Kamil Bednarek, Ewa Farna, Sound'n'Grace i DJ Gambit. Gwiazdami będą także wyłonieni w castingach artyści z niepełnosprawnościami. Zamiast fajerwerków będą serpentyny i konfetti.

Sylwester 2019/2020 we Wrocławiu rozpocznie się o godz. 19.30, a na plac Gołębi będzie można wejść już od godz. 19. Pierwsze 2020 osób, które przyjdą na imprezę sylwestrową otrzyma pamiątkowe szaliki.

Ustawiona na Rynku scena będzie miała 300 mkw. powierzchni. O odpowiednią atmosferę zadba kilkadziesiąt stroboskopów i reflektorów, a na scenie podczas koncertów wyświetlane będą wrocławskie mosty. Ratusz stanie się zaś olbrzymich rozmiarów kolorofonem. 

W tym roku dla zgromadzonych na Rynku wrocławian zaśpiewają m.in. Kamil Bednarek, Ewa Farna, chór Sound’n’Grace i DJ Gambit. Koncerty gwiazd przeplatane będą występami artystów z Wrocławia - na scenie zobaczymy m.in. akrobatów z grupy Everest, bębniarzy Beats Beasts i Wrocław Respect Choir. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą także wyłonieni w castingach artyści z niepełnosprawnościami.

Przed północą 200 osób wspólnie wykona w języku migowym przebój tegorocznego Męskiego Grania „Sobie i Wam” Katarzyny Nosowskiej. Ostatnie sekundy przed Nowym Rokiem wraz z publicznością odliczać będzie gwiazda wrocławskiego i światowego sportu - medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Jak zapewniają organizatorzy, możemy spodziewać się spektakularnego pokazu.

O północy zamiast fajerwerków wystrzelą w górę tony serpentyn i konfetti. Miłośnicy sztucznych ogni nie powinni być jednak rozczarowani - nie zabraknie dymów, ogni i innych widowiskowych efektów.

Sylwester 2019 we Wrocławiu odbędzie się pod hasłem „Wrocław Respect”.

Impreza dostępna będzie dla osób niepełnosprawnych. Przygotowana zostanie m.in. specjalna platforma dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome będą mogły korzystać z audiodeskrypcji, a niesłyszące z rozwiązania, które pozwolą im odczuwać rytm i wibracje. Ponadto całe wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy - na scenie pojawią się tłumacze języka migowego, którzy będą przekładać teksty piosenek dla osób niesłyszących.

Zabawa potrwa do godz. 2 w nocy. Sylwester będzie transmitowany na oficjalnej stronie Wrocławia na Facebooku.

SYLWESTER 2019/2020 WE WROCŁAWIU - PROGRAM:

19:00 - Otwarcie bramek wstępu na pl. Gołębi

19:30 - DJ Gambit + Beats Beasts + Everest Acrobatic Show

20:00 - Kamil Bednarek

21:00 - Wrocław Respect Choir

21:20 - Ewa Farna

22:20 - Maciej "Gleba" Florek & Wrocław Respect Dancers

22:40 - Sound'n'Grace

23:45 - "Sobie i Wam" językiem migowym

23:50 - Wrocław robi "Dance Monkey"

23:55 - Renata Mauer-Różańska i powitanie nowego roku

00:00 - Pokaz konfetti

00:01 - DJ Gambit + Wrocław Respect Artists

02:00 - Koniec imprezy