Lubelskie: Lepsze jedzenie dla młodych mam. Szpitale NIE SĄ zainteresowane?! [AUDIO]

2019-12-07 13:16 Agnieszka Niećko
Lubelskie: Lepsze jedzenie dla młodych mam. Szpitale NIE SĄ zainteresowane?!
Autor: pixabay.com/Free-Photos

Przyszłe i świeżo upieczone mamy mogłyby odżywiać się lepiej, przebywając na oddziałach położniczych i ginekologicznych. Jednak chęć skorzystania z możliwości pilotażowego programu „Dieta Mamy” wyraził tylko jeden szpital w naszym województwie.

Lubelski NFZ zachęca placówki, z którymi ma umowę, by dołączyły do programu i składały wnioski.

Dzięki dotacji do pojedynczego posiłku będzie możliwe lepsze dostosowanie diety dla kobiet, zarówno przed, jak i po porodzie.

Placówki medyczne, które przystąpią do programu, będą mieć nawet dwu- czy trzykrotnie większą stawkę na wyżywienie. Pacjentki skorzystają, bo będą mieć odpowiednio zbilansowaną dietę oraz porady dietetyka. Szpitale otrzymają dodatkowe środki finansowe w wysokości 18,20 zł na każdą pacjentkę – mówi Małgorzata Bartoszek z Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

W województwie lubelskim wniosek o udział w programie wyraził jedynie szpital w Hrubieszowie. Do tej pory w całej Polsce złożono ponad 90 pism.

Szpitale mogą zgłaszać się do programu "Dieta dla Mamy". Więcej mówi Małgorzata Bartoszek z Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Posłuchaj: