25-latek na motocyklu potrącił policjanta. Chwilę później rozbił się na płocie [ZDJĘCIA]

2022-05-04 13:12
25-letni motocyklista potrącił policjanta, po czym sam rozbił się na płocie
Autor: mat. policji 25-letni motocyklista potrącił policjanta, po czym sam rozbił się na płocie

Za czynną napaść na funkcjonariusza odpowie najprawdopodobniej 25-letni motocyklista, który potrącił policjanta w Bytnicy (woj. lubuskie). 25-latek uciekł z miejsca zdarzenia, ale już chwilę później rozbił się na płocie. Jak się okazało, nie miał prawa jazdy, za to posiadał przy sobie narkotyki. Zarówno ranny policjant, jak i motocyklista trafili do szpitala.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w piątek (29 kwietnia) w powiecie krośnieńskim. Policjanci z krośnieńskiej drogówki, podczas patrolu w Bytnicy, zauważyli dobrze im znanego motocyklistę, któremu jakiś czas temu zatrzymali prawo jazdy w związku z podejrzeniem kierowania pod działaniem amfetaminy. Funkcjonariusze natychmiast postanowili go zatrzymać. Jeden z policjantów wyszedł na jezdnię i dał motocykliście znak do zatrzymania się. 25-latek na motocyklu zredukował bieg, a następnie gwałtownie przyspieszył i z impetem wjechał w funkcjonariusza, po czym błyskawicznie odjechał.

Potrącony przez motocyklistę policjant wymagał pomocy, więc funkcjonariusze nie mogli ruszyć w pościg za 25-latkiem. O zdarzeniu poinformowane zostały jednak okoliczne patrole, które wyruszyły na poszukiwania sprawcy wypadku. 25-letni motocyklista nie odjechał jednak daleko. Tuż po tym, jak potrącił policjanta, 25-latek wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie.

- Motocyklista został zabrany do szpitala na badania, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych pod kątem kierowania pod działaniem alkoholu bądź narkotyków - poinformowała podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Na badania do szpitala przetransportowany został także potrącony funkcjonariusz, który na szczęście nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu. O własnych siłach, z urazem ręki i ogólnymi potłuczeniami, opuścił szpital. 25-latek natomiast z uwagi na odniesione obrażenia wymagał hospitalizacji.

ZOBACZ TEŻ: Deszczno. 25-latek wyleciał ze zmiażdżonego BMW! Leżał martwy kilkadziesiąt metrów dalej [ZDJĘCIA]

Jak się okazało, w chwili wypadku, 25-letni motocyklista posiadał przy sobie narkotyki. Wstępne badania testerem wykazały, że była to marihuana oraz amfetamina.

Czynności wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim prowadzone są w kierunku czynnej napaści na policjanta. 25-latek odpowie także za posiadanie narkotyków, a także, o ile badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w jego organizmie, kierowanie pod ich wpływem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Długi weekend na drogach w Lubuskiem: 6 wypadków i jedna ofiara śmiertelna

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE