Długi weekend na drogach w Lubuskiem

i

Autor: mat. policji

Długi weekend na drogach w Lubuskiem: 6 wypadków i jedna ofiara śmiertelna

2022-05-04 10:48

6 wypadków, w których zginęła jedna osoba, 96 kolizji oraz 49 pijanych kierowców - to bilans długiego, majowego weekendu na drogach w województwie lubuskim. Policjanci z drogówki od piątku (29 kwietnia) do wtorku (3 maja) prowadzili wzmożone działania, rejestrując w tym czasie 892 wykroczenia drogowe.

Długi, majowy weekend to czas wzmożonego ruchu na drogach w całej Polsce. To również czas wzmożonych działań lubuskiej drogówki, która od piątku (29 kwietnia) do wtorku (3 maja) patrolowała drogi w całym regionie. W okresie tym policjanci odnotowali 892 wykroczenia drogowe i zatrzymali 11 praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

- Ruch był spory ale bez jakiś większych korków - poinformował podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Niestety, nie obyło się bez poważniejszych zdarzeń. Podczas długiego weekendu na drogach województwa lubuskiego doszło do 96 kolizji oraz 6 wypadków. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Tuż po godzinie 2.00 w podgorzowskim Deszcznie 25-letni kierowca BMW zjechał na lewą stronę jezdni, uderzył w drzewo i dachował. Młody mężczyzna zginął na miejscu. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Ponadto doszło

Jak co roku policjanci zatrzymywali też kierowców, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę. W czasie tegorocznej majówki 49 kierowców zdecydowało się ruszyć w drogę po spożyciu alkoholu, a 10 po zażyciu narkotyków.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Olsztyn. W niespełna godzinę kolizja i wypadek na jednym skrzyżowaniu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE