Dudek trzeci w Pradze

Biało - czerwona Praga. Wygrywa Kołodziej, Dudek trzeci!

2019-06-16 13:58

Kolejny znakomity występ Patryka Dudka w Grand Prix. Wychowanek Stelmetu Falubazu zajął trzecie miejsce w Pradze.

Patryk Dudek zaczął zawody od jednego punktu, w swoim kolejnym wyścigu dołożył 2 "oczka". Trzecia seria startów do znakomite czwarte pole i pewne zwycięstwo zawodnika Stelmetu Falubazu Zielona Góra. W dwóch kolejnych wyścigach "Duzers" był drugi i trzeci i to wystarczyło, by awansować do półfinału.

W półfinale Patrykowi Dudkowi zostało najgorsze, pierwsze pole startowe. Spod taśmy najlepiej wyszedł Janusz Kołodziej, za nim jechał Emil Sayfutdinov, ale na trzecim okrążeniu Rosjaninowi zdefektował motocykl i to Dudek wjechał do finału.

W ostatnim wyścigu ponownie bardzo szybki był Kołodziej, który pomknął po zwycięstwo, drugi był Leon Madsen, a trzeci Patryk Dudek. Daleko za całą stawką do mety dojechał Jason Doyle.

Pozostali Polacy spisali się słabiej. Bartosz Zmarzlik zajął 9. miejsce, a Maciej Janowski był 10. Niespodzianką był bardzo słaby występ Martina Vaculika. Słowak uzbierał tylko 4 "oczka".

W klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzą Patryk Dudek i Leon Madsen, którzy mają po 40 punktów. Trzeci jest Bartosz Zmarzlik.