Pobił, zostawił i uciekł

Borowe. 25-letni Denis Cz. podejrzany o zabójstwo Weroniki. Miał pobić kobietę i zostawić ją na polu

2022-12-11 13:44

W piątek (9 grudnia), w niewielkiej miejscowości Borowe (woj. lubuskie) wydarzył się horror. Denis Cz. brutalnie pobił swoją partnerkę, 25-letnią Weronikę. Zostawił ją na zakrwawioną na polu w staniku i spodniach. Ojcu miał powiedzieć, że doszło do wypadku. Uciekł do lasu. Policja prowadziła potężną akcję poszukiwawczą. Po wielu godzinach schwytano 25-latka. Weronika trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie, ale bezskutecznie.

W piątek, 9 grudnia pisaliśmy o potężnej akcji policji w woj. lubuskim. Mundurowi nie chcieli ujawnić, co dokładnie się wydarzyło, ale pierwsze medialne doniesienia były dramatyczne. Tego samego dnia rano znaleziono 25-letnią, ciężko ranną kobietę. Jej partner miał ją porzucić na terenie swojej posesji i uciec. Swojemu ojcu miał powiedzieć, że doszło do wypadku. Kobieta trafiła do szpitala.

Skatował Weronikę i porzucił? Denis Cz. z zarzutem zabójstwa

Denis Cz. - tak nazywa się 25-latek, którego policja poszukiwała w związku ze sprawą. Mundurowi prowadzili potężną akcję, w której brało udział wielu funkcjonariuszy. Na drogach w całym powiecie pojawiły się blokady. To właśnie na jednej z nich, na obwodnicy Żagania, zatrzymano podejrzanego w piątkowy wieczór. Wcześniej ukrywał się w lesie. Gdy w końcu Denisa Cz. dopadli policjanci, przekazano szczegółowe informacje na temat zdarzenia.

Mężczyzna miał dotkliwie pobić swoją partnerkę, 25-letnią Weronikę. Jak podała "Wirtualna Polska", 25-latek zostawił kobietę w samym staniku i spodniach na tyłach swojej posesji, a potem poinformował o tym swojego ojca. Następnie czmychnął w las, a poszkodowaną w ciężkim stanie zabrano do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie. Niestety, Weronika zmarła. Denis Cz. ma odpowiedzieć za jej śmierć. - 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, który został uwzględniony. Bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety wskaże zarządzona sekcja zwłok - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Jak wynika z naszych informacji, Denis Cz. pochodzi z dobrej rodziny. Nieoficjalnie miał problemy z narkotykami. Jeśli sąd uzna go za winnego śmierci Weroniki, grozi mu dożywocie. Zmarła kobieta osierociła kilkuletniego synka.

Proces kierowcy autobusu oskarżonego o zabójstwo 19-latki w centrum Katowic
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?