Lubuskie: Potężna akcja policji w powiecie żagańskim. Szukają mężczyzny

i

Autor: Archiwum

Tragiczne wieści

Borowe. Skatowana 25-latka nie żyje! Policyjna obława za podejrzanym zakończona [AKTUALIZACJA]

Dramatyczne wieści z miejscowości Borowe w powiecie żagańskim. Policja poszukiwała mężczyzny, który miał przynieść ciężko ranną kobietę na teren posesji, a następnie oddalić się w nieznanym kierunku. Niestety w sobotę (10 grudnia 2022 r.) poszkodowana zmarła. Znamy nowe fakty w tej wstrząsającej sprawie!

Aktualizacja 19:15

Podejrzany o zadanie ofierze poważnych obrażeń jest już za kratkami. - 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, który został uwzględniony. Bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety wskaże zarządzona sekcja zwłok - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Ewa Antonowicz.

Nowe fakty ws. tragedii w Lubuskiem przekazujemy w tym materiale!

Aktualizacja 10 grudnia, 15:35

Fatalne wieści spłynęły do nas w sobotę, 10 grudnia. 25-latka z powiatu żagańskiego zmarła w szpitalu. Jej partner wpadł już w ręce stróżów prawa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

- Lubuscy policjanci namierzyli i zatrzymali 25-latka, podejrzewanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej partnerki. Obława za poszukiwanym prowadzona była przy wykorzystaniu ogromnych sił i środków przez policjantów wielu komórek i pionów. Ten został zatrzymany na obwodnicy Żagania przed godziną dwudziestą - czytamy w komunikacie Lubuskiej Policji.

Wcześniej pisaliśmy:

Borowe. Ciężko ranna kobieta na terenie jednej posesji. Trwają poszukiwania mężczyzny

Jak podaje RMF FM, w miejscowości Borowe w powiecie żagańskim prowadzone są poszukiwania mężczyzny, który miał pozostawić na swojej posesji ciężko ranną 25-latkę, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Kobieta trafiła do szpitala m.in. z urazem głowy. Podinspektor Marcin Maludy, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim potwierdza, że na obszarze powiatu żagańskiego prowadzone są szeroko zakrojone poszukiwania. - Jesteśmy w epicentrum działań, w których bierze udział wiele jednostek, w tym oddziały prewencji. Ze względu na charakter sprawy, który jest bardzo skomplikowany, nie mogę udzielić więcej informacji - mówi rzecznik komendy wojewódzkiej. Dodał, że po zakończeniu działań, policja poinformuje opinię publiczną o szczegółach. Do sprawy będziemy wracać.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Zadźgał siostrę na oczach matki