Jest decyzja sądu!

Skatował na śmierć 25-latkę?! Dopadli go po obławie. Wiemy, co dalej z podejrzanym o zabójstwo w Lubuskiem

2022-12-10 19:14

Lubuskie: Wracamy do wstrząsającej sprawy śmierci 25-letniej kobiety z powiatu żagańskiego. Jej partner, 25-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. - Najbliższe trzy miesiące spędzi on areszcie - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

O dramatycznych doniesieniach z miejscowości Borowe w województwie lubuskim pisaliśmy po raz pierwszy w piątek (9 grudnia 2022 r.) w godzinach wieczornych. Przypomnijmy - funkcjonariusze policji poszukiwali mężczyzny, który miał przynieść ciężko ranną kobietę na teren posesji, a następnie oddalić się w nieznanym kierunku. Niestety 25-latka nie przeżyła. Podejrzany o zadanie jej poważnych obrażeń 25-latek został zatrzymany w piątek wieczorem w wyniku policyjnej obławy. - Obława prowadzona była przy wykorzystaniu ogromnych sił i środków przez policjantów wielu komórek i pionów. Mężczyzna został zatrzymany na obwodnicy Żagania przed godziną dwudziestą - czytamy w komunikacie Lubuskiej Policji.

Borowe. Areszt i zarzut zabójstwa dla 25-letniego mężczyzny

Podejrzany o zadanie ofierze poważnych obrażeń jest już za kratkami. - 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, który został uwzględniony. Bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety wskaże zarządzona sekcja zwłok - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Ewa Antonowicz.

- Z uwagi na charakter oraz dobro śledztwa jest jeszcze za wcześnie, by podawać do opinii publicznej ustalenia dotyczące przebiegu tego zdarzenia czy też motywu działania podejrzanego - podkreśliła Antonowicz, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Śledztwo w opisanej sprawie wciąż trwa. Do tematu będziemy wracać. Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia. Pod tekstem zamieszczamy galerię zdjęć z policyjnej obławy!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Kraków. Zabójstwo w Lasku Wolskim. Młody Francuz zatrzymany