Zielona Góra oferuje OC za średnio 1002 zł

i

Autor: gellanger/cc0/pixabay.com Zielona Góra oferuje OC za średnio 1002 zł

Gdzie ubezpieczyć samochód w Zielonej Górze? Najtańsze OC w mieście [RAPORT 2017]

2017-02-13 11:24

W porównaniu z 2016 roku ceny ubezpieczenia OC w Polskich miastach wzrosły średnio o 55%. Jak wygląda ta kwestia w Zielonej Górze? Sprawdźcie raport za 2017 r.

Autorzy porównywarki cen OC, mfind, postanowili przygotować zestawienie cen ubezpieczenia OC w poszczególnych miastach w Polsce. Analiza dotyczy ubezpieczenia dla 36-letniego żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, posiadającego prawo jazdy od 16 lat oraz maksymalne zniżki, który jeździ Volkswagenem Golfem z 2007 r.

Więcej niż w 2016 r.

Już na pierwszy rzut oka widać, że w porównaniu z poprzednim rokiem ceny OC drastycznie wzrosły. Średnio w całej Polsce jest to 55%, ale największy wzrost zanotowano w Lublinie, gdzie za ubezpieczenie w tym roku zapłacimy o 64% więcej niż w 2016 r. W Zielonej Górze wzrost ten jest wyższy niż średnia krajowa i wynosi 59%.

Zielona Góra w połowie stawki

Średnia cena ubezpieczenia OC w mieście to 1002 zł. Najmniej za ubezpieczenie zapłacimy w AXA Direct - 759 zł, a najwięcej w AVIVA - 1423 zł. Różnica pomiędzy tymi ofertami to aż 664 zł. Wciąż jednak w porównaniu z innymi polskimi miastami, Zielona Góra prezentuje się całkiem nieźle. Najwięcej za ubezpieczenie zapłacimy we Wrocławiu. Tu średnia cena OC wynosi 1230 zł. Najmniej za OC w Polsce zapłacą kierowcy z Kielc, gdzie średnia oferta wynosi 875 zł. Najwyższą ofertę w całej Polsce przygotowała firma Uniqa w Gdańsku - 1854 zł, a najtańszą Warta w Rzeszowie - 650 zł.

Skąd takie podwyżki?

Jak wyjaśnia Bartosz Salwiński z mfind, różnice w cenach OC między miastami wynikają przede wszystkim z prowadzonych przez ubezpieczycieli statystyk wypadkowych, na podstawie których towarzystwa oceniają ryzyko. - Im większe prawdopodobieństwo kolizji, tym wyższe składki OC – podkreśla Bartosz Salwiński. – Należy również pamiętać, że ubezpieczyciele często dążą do tego, by mieć w swoim portfelu określony typ kierowców. I to im proponują najniższe składki. Dlatego w jednym mieście ceny OC poszczególnych towarzystw różnią się w tak dużym stopniu. Aby nie przepłacić, przed zakupem konieczne jest porównanie kilkunastu ofert – dodaje.

Czytaj także: W Zielonej Górze jeżdżą najstarsze samochody w Polsce! Ile mają na liczniku?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE