Gotowali bez zezwolenia. Kucharze z Gruzji muszą opuścić Polskę!

2020-02-21 15:57 mar
Straż Graniczna
Autor: Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Tulicach zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy bez ważnego zezwolenia na pracę pracowali w Żarach jako kucharze. Obaj będą musieli opuścić Polskę w ciągu 30 dni. Poważne konsekwencje czekają też 2 obywateli Ukrainy, którzy przebywali w Polsce bez wymaganego zezwolenia.

Podczas kontroli jednego z lokali gastronomicznych w Żarach funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy pracowali jako kucharze, chociaż nie posiadali nie posiadali ważnego zezwolenia na pracę. Obaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat zostali zobowiązani do opuszczenia Polski w ciągu 30 dni.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna posiadał przy sobie paszport biometryczny. Po dokładnym sprawdzeniu danych w systemie okazało się, że ma on wydane dwa paszporty. Szybko wyszło też na jaw, że 42-latek o 79 dni przedłużył swój pobyt w Polsce.

Zatrzymana została również towarzysząca mu 40-letnia obywatelka Ukrainy. Ona również przebywała na terenie Polski nielegalnie. W połowie listopada decyzją Komendanta Straży Granicznej w Dorohusku kobieta została zobowiązana do opuszczenia Polski i od tego czasu objęta była zakazem wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.