Cytologia

i

Autor: pixabay.com/valelopardo Cytologia

Idealny prezent na Dzień Kobiet? Badania!

2019-03-07 15:35

Darmowe badanie cytologiczne dla zielonogórzanek z okazji Dnia Kobiet. Będzie można je wykonać w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze już jutro w godzinach od 10.00 do 14.00.

Coraz mniej kobiet wykonuje badania - alarmują lekarze. Dzień Kobiet to ten czas, gdy panie powinny pomyśleć o swoim zdrowiu. Z tej okazji pakiet bezpłatnych badań będzie można wykonać w zielonogórskim szpitalu.

Te panie, które nie wykonały cytologii w ostatnim czasie, a przypominamy, żeby ją wykonywać przynajmniej raz na 3 lata, zachęcamy, żeby właśnie w Dzień Kobiet zrobiły sobie taki prezent - powiedziała nam Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Dzień Kobiet odbędzie się także pokazowy trening sztuk walki pod hasłem „Silna, bo Zdrowa”, podczas którego zaprezentują się same panie. To kobiety, które na co dzień uprawiają sport, podpowiedzą w jaki sposób dbać o sobie. Nie tylko o swoje ciało, ale też pozytywne nastawienie.

Akcja odbędzie się w siedzibie SKF Boksing przy ul. Dworcowej w Zielonej Górze. Start wydarzenia o godzinie 10.00. Na miejscu  będzie również możliwość porozmawiania z lekarzami.

Zobacz też: Owady to mają luksusy! W Zielonej Górze powstaje coraz więcej hoteli dla tych zwierząt