Młoda kobieta zginęła w wypadku. Opel roztrzaskał się na drzewie

i

Autor: KMP Zielona Góra Młoda kobieta zginęła w wypadku/zdjęcie ilustracyjne

Koszmar pod Zieloną Górą

Młoda kobieta zginęła w wypadku. Opel roztrzaskał się na drzewie

2023-04-28 18:10

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 281 pod Zieloną Górą. Opel vectra wypadła z drogi i uderzył w drzewo, dosłownie roztrzaskał się na przeszkodzie. Niestety, na miejscu zginęła młoda kobieta.

Tragiczny wypadek na drodze pod Zieloną Górą

Fatalnie rozpoczął się długi, majowy weekend na drogach w województwie lubuskim. W piątek, 28 kwietnia, około godz. 15.30 doszło do tragicznego wypadku na odcinku DW 281 między Łężycą Odrzańską a wsią Wysokie. - Kierująca oplem z nieznanej przyczyny zjechała z jezdni na pobocze, gdzie auto uderzyło w drzewo. Młoda kobieta poniosła śmierć na miejscu – powiedział Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej, kierującej nie udało się uratować.

Ruch na drodze nr 281 został zablokowany, a policja zorganizowała objazdy. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora ustalający przebieg i przyczynę wypadku.

U progu długiego majowego weekendu rzecznik zaapelował o ostrożność i przypomniał, że policjanci z lubuskiej drogówki przez kilka najbliższych dni będą prowadzić wzmożone działania, by na trasach w regionie było jak najbezpieczniej.

- Policjanci będą reagować na przypadki łamania prawa oraz niebezpiecznej jazdy. Pamiętajmy jednak, że to, czy na drogach będzie bezpiecznie, zależy przede wszystkim od ich użytkowników. Przestrzegajmy więc przepisów i nie śpieszmy się, gdyż nadmierna prędkość najczęściej prowadzi do tragedii – dodał Maludy.

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę