Na ulicach Zielonej Góry pojawi się wyjątkowy patrol! Przed nami kolejna edycja akcji "Polikołaj"!

2019-12-05 9:56 gk
Akcja Polikołaj w Zielonej Górze
Autor: Radio ESKA Akcja "Polikołaj" w Zielonej Górze

Spotkanie z takim policyjnym patrolem to czysta przyjemność! Już w najbliższy piątek porządku na zielonogórskich drogach będzie pilnował... "Polikołaj"!

"Polikołaj" to akcja Radia ESKA Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze we współpracy z klubem X Demon, która ma już wieloletnią tradycję. Święty Mikołaj wyrusza wraz z policjantami na ulice miasta, by kontrolować zachowania kierowców. Patrol zwraca szczególną uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych, przygotowanie samochodu do jazdy, a także stan techniczny pojazdu i jego obowiązkowe wyposażenie.

Za prawidłowe zachowanie na drodze kierowcy otrzymują od "Polikołaja" prezent. Natomiast ci, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, muszą przygotować się na tradycyjną "mikołajową" karę, czyli... rózgę!

"Polikołaj" to już tradycja w Zielonej Górze. Akcja odbywa się od 2000 roku i ma na celu uświadamianie kierowców o tym jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i kultura na drodze. Jest to również doskonała okazja do wyróżnienia kierowców, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami, a tym samym dają dobry przykład innym uczestnikom ruchu drogowego.

Patrol pojawi się na ulicach Zielonej Góry w piątek, 6 grudnia w godzinach porannych. Rozglądajcie się uważnie... i jedźcie bezpiecznie!

Akcja odbywa się we współpracy z klubem X Demon
Autor: mat. prasowe Akcja odbywa się we współpracy z klubem X Demon