Autor: MJ Stelmet - CSKA

Nie było sensacji. CSKA wygrywa w Zielonej Górze [AUDIO]

2019-03-12 9:00

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z CSKA Moskwa 74:115.

Rosjanie już od początku pokazali, że nie przyjechali na wycieczkę. Goście zaczęli od wyniku 12:0 i trener Igor Jovovic musiał prosić o przerwę. Później CSKA powiększało przewagę szybko odskakując na ponad 20 punktów. Rewelacyjne zawody rozgrywał Sergio Rodriguez. Hiszpan był bezbłędny w rzutach z dystansu. Trafił wszystkie 5 prób za "trzy".

Pokaz koszykówki dał też William Clyburn. Amerykanin w całym meczu uzbierał 18 punktów, dorzucił też 6 zbiórek. W Stelmecie wyróżniał się Kodi Justice. Dla byłego gracza Parmy był to najlepszy mecz po podpisaniu kontraktu ze Stelmetem. Justice zdobył 18 punktów.

Szansę na występ przeciwko CSKA dostał Kacper Mąkowski. Dla 20-latka to było duże wydarzenie. Mąkowski zagrał niecałe 5 minut, w tym czasie trafił jeden rzut, miał też jedną zbiórkę.

A kolejny mecz w lidze VTB w sobotę. Stelmet zagra na własnym parkiecie z Zenitem Sankt Petersburg.