Stelmet

Stelmet blisko sensacji!

2019-12-08 11:35

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra postraszyli utytułowany Unics Kazań, ale to Rosjanie cieszyli się z triumfu. Unics wygrał 86:73.

Stelmet źle zaczął. Zawodnicy Unicsu byli bardziej agresywni i skuteczni, a zielonogórzanom trudno grało się w ataku. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili ośmioma punktami. W drugiej kwarcie obraz gry był podobny. W pewnym momencie Rosjanie zbudowali około 20-punktową przewagę. Do przerwy 50:34.

Po zmianie stron nastąpił zwrot akcji. Co prawda gospodarze zaczęli od wyniku 4:0, ale później Stelmet zaczął grać znakomicie. Zielonogórzanie dobrze bronili i wyprowadzali skuteczne akcje w ataku. Rosjanie byli bardzo zagubieni, a po 30 minutach Unics prowadził już tylko czterema punktami.

Niestety, w czwartej kwarcie nie udało się pójść za ciosem. Unics się obudził i odskoczył na kilkanaście "oczek" i cieszył się z szóstego zwycięstwa w sezonie. W zespole gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Errick McCollum i Raymar Morgan.

W Stelmecie również wyróżniali się Amerykanie: Tony Meier, Drew Gordon i Joe Thomasson.