CSKA - Stelmet

Autor: Radio ESKA CSKA - Stelmet

Stelmet powalczył, ale przegrał w Moskwie

2019-01-31 10:30

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe z CSKA Moskwa 78:102.

Szkoleniowiec CSKA zaczął mecz w nieco eksperymentalnym składzie. Na ławce zostali m.in. Nando De Colo czy Daniel Hackett. Szansę gry dostali inni i na początku byli mocno ospali. Przy stanie 11:7 dla Stelmetu gospodarze poprosili o przerwę. Po niej, koszykarze CSKA wyszli odmienieni. Zdobyli 17 punktów z rzędu nie tracąc ani jednego. Pozwoliło to Rosjanom zbudować dużą przewagę.

Stelmet po kilkunastu minutach słabszej gry złapał "wiatr w żagle" na początku trzeciej kwarty. Po kilku "trójkach" Zamojskiego i Sokołowskiego zielonogórzanie tracili tylko 5 punktów. Niestety, nie udało się pójść za ciosem i gospodarze zaczęli kontrolować wynik.

Najwięcej punktów dla Stelmetu rzucili Michał Sokołowski i Markel Starks. Skuteczny był też Przemysław Zamojski, który czterokrotnie trafił z dystansu. W ekipie CSKA brylowali Nando De Colo i Semen Antonov.

A teraz przed Stelmetem mecz z Polpharmą Starogard Gdański. Początek tego starcia w piątek o godzinie 18.00 w zielonogórskiej hali CRS-u.