Stelmet - Arka

Autor: Andrzej Romański/Energa Basket Liga Stelmet - Arka

Stelmet zmiażdżył Arkę!

2018-11-10 15:35

Znakomity mecz w wykonaniu Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Zespół trenera Igora Jovovicia pokonał Arkę Gdynia 113:93.

Obie drużyny rozpoczęły mecz od skutecznych akcji w ataku, zapominając o obronie. Po pierwszej kwarcie zielonogórzanie prowadzili 29:28. Równa walka trwała do połowy drugiej kwarty. Później Stelmet zagrał fantastycznie i w mgnieniu oka odskoczył od rywali na kilkanaście punktów. W tej części bardzo dobrze zagrali Boris Savovic i Zelijko Sakic.

Po zmianie stron zielonogórzanie utrzymywali koncentrację i przewaga oscylowała w okolicach 20 punktów. Po 30 minutach na tablicy wyników mieliśmy 93:70 dla Stelmetu Enei BC Zielona Góra. W czwartej kwarcie niewiele się zmieniło. Arka próbowała gonić, ale gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa.

W zespole Arki najwięcej punktów zdobył były gracz Stelmetu - James Florence. Amerykanin uzbierał 26 punktów. W zespole z Zielonej Góry najskuteczniejszy był Boris Savovic. A teraz przed Stelmetem kilkadziesiąt godzin odpoczynku i kolejny mecz w lidze VTB. We wtorek zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe z estońską BC Kalev.