Studenci poszukiwani! Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa II nabór

2019-09-07 7:18 Maciej Juszczak
Uniwersyt Zielonogórski
Autor: Agnieszka Zalewska

To ostatni dzwonek dla uczniów, którzy chcą studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przyszli żacy mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie aplikacji.

Na przyszłych żaków czeka 1,5 tys. miejsc Uczniowie mają do wyboru prawie 60 kierunków. Są to m.in. psychologia, prawo, administracja, architektura, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie, czy ratownictwo medyczne.

Na większość kierunków obowiązuje konkurs świadectw, natomiast na kilku odbędą się rozmowy kwalifikacyjne i trzeba będzie przygotować swój projekt. To głównie architektura, czy malarstwo.

Rekrutacja nie jest prowadzona na kierunku, który w pierwszym naborze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. To medycyna, która na uczelni wykładana jest od kilku lat. W tym roku na jedno miejsce było kilkunastu chętnych.

II nabór potrwa do 15 września. Lista osób przyjętych zostanie ogłoszona 18 września. Uczniowie będą mieli tylko trzy dni na doniesienie dokumentów. Lista wszystkich dostępnych kierunków znajduje się w zakładce rekrutacja Uniwersytetu Zielonogórskiego.