Zagraniczne wzmocnienia pod kosz! Gordon i Radić w Stelmecie Enei BC Zielona Góra

2019-09-04 10:07 Maciej Juszczak
Drew Gordon
Autor: Stelmet Enea BC Zielona Góra

Drew Gordon i Ivica Radić nowymi koszykarzami Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Obaj są podkoszowymi.

Bogate CV ma zwłaszcza Gordon. Amerykanin grał m.in. w Zenicie Sankt Petersburg, Dinamo Sassari czy Banvicie Bandirma. Ma też krótki epizod w Philadelphii 76ers. Prywatnie jest bratem Aarona Gordona, gracza NBA. W zeszłym sezonie Amerykanin grał na zapleczu najlepszej ligi świata w Long Island Nets. Wystąpił w 35 meczach, przebywał na boisko średnio 16 minut, notował 7.8 punktów i 6.9 zbiórek.

Ivica Radić ma 28 lat i mierzy 208 cm. Ostatni sezon spędził w lidze belgijskiej, w zespole Basic-Fit Brussels. Wystąpił w 36 meczach, gdzie notował średnie 7.5 punktów i 4 zbiórki. Wcześniej występował w ligach węgierskiej, włoskiej czy chorwackiej. Radić na występować na pozycjach 4,5. Prawdopodobnie będzie zmiennikiem Gordona i Tony Meiera, który ze Stelmetem związał się kilkanaście dni temu.

W tej chwili ważne umowy ze Stelemtem mają Gordon, Radić, Jasiński, Meier, Thomasson, Koszarek, Zamojski, Ponitka, Zyskowski, Traczyk i Mąkowski. Stelmet szuka jeszcze jednego zawodnika. Będzie to rozgrywający, który ma tworzyć grę wspólnie z Łukaszem Koszarkiem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE