Dudek dziesiąty w Horsens

Woffinden wygrywa w Horsens, Dudek 10.

2018-07-01 14:30

Zwycięstwem Taia Woffindena zakończyło się Grand Prix w Horsens. Zawodnik Falubazu Patryk Dudek zajął dopiero 10. lokatę.

Patryk Dudek nie miał szczęścia w losowaniu pól startowych. Pierwsze 3 wyścigi jechał z dużo gorszych zewnętrznych torów i zdobył tylko 3 punkty. W czwartym starcie wychowanek Falubazu przyjechał ostatni i stracił szansę na awans do półfinału. W piątym wyścigu Dudek zaprezentował się dużo lepiej i zwyciężył. Ostatecznie wicemistrz świata uzbierał 6 punktów.

W całym turnieju najlepiej zaprezentował się Tai Woffinden. Brytyjczyk uzbierał 18 punktów wygrywając 5 wyścigów. W finale Woffinden pokonał Artioma Łagutę i Grega Hancocka. Jason Doyle w decydującym biegu dostał drugie ostrzeżenie za utrudnianie startu i został wykluczony.

Drugi zawodnik Falubazu Michael Jepsen Jensen zdobył tylko 4 punkty i zajął 14. pozycję. Słabiej spisali się także Polacy. Bartosz Zmarzlik był 7., Maciej Janowski 12., a Przemysław Pawlicki 13.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzi Woffinden, przed Fredrikiem Lindgrenem i Emilem Sayfutdinowem. Patryk Dudek zajmuje szóste miejsce.