Zablokowali ruch na drodze ekspresowej, żeby uratować zabłąkanego psa

i

Autor: mat. policji Policjanci z Sulechowa uratowali zabłąkanego psa

Zablokowali ruch na drodze ekspresowej, żeby uratować zabłąkanego psa

2022-06-28 11:00

Nietypowa akcja policjantów z Sulechowa (woj. lubuskie). Funkcjonariusze ruszyli z pomocą… psu, który błąkał się po ruchliwej drodze ekspresowej S3. Aby uratować zwierzaka, funkcjonariusz zablokowali ruch na jezdni, po czym uspokoili przestraszone zwierzę i zabrali je na komisariat. Teraz będą teraz sprawdzać, jak pies znalazł się w tak niebezpiecznym miejscu.

Nietypowe zgłoszenie odebrał w czwartek (23 czerwca) dyżurny komisariatu policji w Sulechowie. Po ruchliwej drodze ekspresowej S3 miał biegać zdezorientowany piesek. Obecność zwierzęcia na drodze, po której pędzą z dużymi prędkościami samochody, stwarzała ogromne zagrożenie nie tylko dla niego, ale też dla innych uczestników ruchu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol dzielnicowych.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zablokowali ruch na jednej stronie jezdni. Pies był przestraszony i nieufny – dobrych kilka minut zajęło policjantom przekonanie go do siebie. W końcu jednak uspokoili zwierzaka i zabrali na komisariat, a następnie przekazali pracownikom schroniska dla zwierząt. Sami zajęli się natomiast sprawdzaniem, jak doszło do tego, że pies znalazł się na drodze ekspresowej.

ZOBACZ TEŻ: Pijany 62-latek postanowił przepłynąć jezioro wpław. Uratowano go w ostatniej chwili

- Takie służby, podczas których policjanci interweniują wobec zwierząt lub ratują im życie, nie zdarzają się często, ale sytuacje, w których człowiek przychodzi z pomocą zwierzęciu, nieraz potrafią zaskoczyć - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali w przypadku zagubionych w mieście dzikich zwierząt, ratowali konie i zagubionego kucyka, który uciekł właścicielowi. Była też interwencja podczas której szukali węża, który miał zakraść się pod maskę samochodu pewnej zielonogórzanki, a także ratowali nietoperze, które dostały się w nocy przez okno otwartego mieszkania i przestraszyły śpiącą rodzinę.

Sonda
Czy pomagasz dzikim zwierzętom?
Kucyki uciekały przed policją! To nagranie to hit
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE