Konin Żagański: Technologiczna wojna 30-latka! Zaatakował panele słoneczne. O co mu chodziło?! [WIDEO, ZDJĘCIA]

i

Autor: lubuska policja Konin Żagański: Technologiczna wojna 30-latka! Zaatakował panele słoneczne. O co mu chodziło?! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zemścił się na panelach słonecznych! "Foliarzy trudno zrozumieć". Absurd w Koninie Żagańskim! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-06-14 16:48

30-letni mężczyzna z powiatu żagańskiego najwyraźniej wypowiedział otwartą wojnę technologii fotowoltaicznej. Mężczyzna złapany przez kamery przemysłowe przeskoczył wysoki płot i uzbrojony w trzy młotki wymierzył swoją "sprawiedliwość" na panelach słonecznych. Straty, jakie spowodował są ogromne! Policja mówi o ponad 300 tysiącach złotych. Jego kara może być niewyobrażalnie wysoka.

Lubuskie: 30-latek zemścił się na farmie fotowoltaicznej. Straty przekraczają 300 tysięcy złotych

O sytuacji z Konina Żagańskiego (powiat żagański w woj. lubuskim) donoszą kryminalni z Komisariatu Policji w Iłowej. W kwietniu br. doszło tam do dziwnego zdarzenia; młody mężczyzna uzbrojony w trzy młotki wdarł się na teren farmy fotowoltaicznej. Na nagraniu z kamer przemysłowych widać jak przeskakuje wysoki płot i zaczyna swój pogrom! Obrywa każdy sprzęt, który stanie mu na drodze, ale najmniej litości ma dla... paneli słonecznych. Zobaczcie to wideo poniżej! 

Arcywróg paneli słonecznych! Zniszczył całą farmę w Koninie Żagańskim

Po zgłoszeniu zniszczeń policjanci zabezpieczyli wszelkie ślady, mogące prowadzić do sprawcy. Przy pomocy właściciela farmy oszacowali też straty; wyniosły ponad 300 tysięcy złotych! (ok. 322 tys. zł.). Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, m.in. nagrania i wiedzy operacyjnej, kryminalni wytypowali podejrzanego. W piątek (11 czerwca) na parkingu stacji paliw w Iłowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę.

- Podczas wykonywania czynności procesowych, 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10 - komentuje sierżant Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Technologiczna wojna? Internauci nie mogą uwierzyć

Nieznana motywacja sprawcy rozbudza wyobraźnie internautów. Część z nich sugeruje, że mężczyzna był tzw. "foliarzem", czyli osobą wierzącą w różne popularne teorie spiskowe - i to dlatego miały przeszkadzać mu panele fotowoltaiczne. 

Policja w żaden sposób nie skomentowała potencjalnej motywacji sprawcy.

Sonda
Czy byłaś/byłeś już w kinie po zdjęciu obostrzeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE