Zielona Góra: Oszukują na program 500+ [AUDIO]

2019-09-18 11:15 Maciej Juszczak
program 500+
Autor: pixabay.com/_Alicja_

Kreatywność oszustów nie ma granic. Najnowszy pomysł to kradzież na rządowy program 500+ dla osób niepełnosprawnych. Taka sytuacja zdarzyła się w sobotę w Zielonej Górze.

W październiku rusza rządowy program 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ale już teraz uaktywnili się oszuści. W sobotę do jednej z mieszkanek Zielonej Góry przyszły osoby, podające się za urzędników ZUS-u. Proponowali, że za odpowiednią opłatą pomogą wypełnić wniosek, chcieli również dane z dowodu osobistego. Takie dane mogłyby im posłużyć np. do zaciągnięcia pożyczek w parabankach.

Kobieta na szczęście nie dała się oszukać i zgłosiła sprawę do ZUS-u i na policję. To kolejny przykład wykorzystywania w naszym mieście ludzkiej naiwności i nowa wersja oszustwa "na wnuczka" Wcześniej oszuści podawali się za hydraulików, pracowników wodociągów, opieki społecznej czy policjantów. Za każdym razem proponowali rozwiązanie jakiejś sprawy w zamian za konkretne pieniądze.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych apelują, by nie dać się oszukać i każdorazowo zgłaszać takie sprawy na policji. Urzędnicy przede wszystkim nie chodzą po domach i tym bardziej nie biorą od ludzi pieniędzy.

Oszuści mają nową metodę. Tym razem to program 500+ dla osób niepełnosprawnych. Posłuchajcie rzeczniczki lubuskiego ZUS-u Agaty Muchowskiej