Zielonogórski szpital wstrzymuje przyjęcia pacjentów na wszystkich oddziałach! [WIDEO]

2019-08-08 15:31 Maciej Juszczak
Szpital Zielona Góra
Autor: www.wikipedia.org/Leszek

Ciąg dalszy bakterii New Delhi, którą wykryto w zielonogórskim szpitalu. Wczoraj na wniosek sanepidu wstrzymano przyjęcia na wszystkie oddziały. Taka sytuacja ma potrwać do 15 sierpnia!

Bakterię najpierw wykryto w organizmie pacjenta, który wcześniej leczył się w innej placówce. Dzień później lekarze poinformowali, że zarażonych jest 7 pacjentów. Wstrzymano przyjęcia chorych na Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych oraz na Kliniczny Odział Neurochirurgii. Pacjenci byli odsyłani do innych szpitali.

Lekarze uspokajają i tłumaczą, że bakteria potocznie zwana New Delhi nie powinna być niebezpieczna dla zdrowych osób. Mimo tego, zalecają, by ograniczyć wizyty u chorych. Placówka najpierw przestała przyjmować pacjentów na 2 oddziały, ale wczoraj wieczorem pojawił się komunikat, który mówi, że wstrzymane są planowane przyjęcia na wszystkich oddziałach zielonogórskiego szpitala.

Taka sytuacja ma potrwać do 15 sierpnia. To decyzja zielonogórskiego sanepidu. Dodajmy, że planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach odbywać się będą bez zmian.