ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Gry PODOBNE do Pokemon Go!

Gry PODOBNE do Pokemon Go!

26.07.2016, godz. 13:28
Gry podobne do Pokemon Go
foto: Fotomontaż SE.pl

Pokemon Go to gra, która podbiła cały świat. Jeśli aplikacja Ci się znudziła, nie lubisz Pokemonów, albo Twój telefon nie pozwala Ci zagrać w produkcje firmy Niantic, lista tych gier może przypaść Ci do gustu! Sprawdź!

1. Ingress

Zanim firma Niantic wydała Pokemon Go, wypuściła na rynek grę Ingress. Śmiało można powiedzieć, że mechanika Pokemon Go jest w 100% oparta na poprzedniczce sprzed 3 lat. Ingress też łączy się za pośrednictwem GPS i pozwala graczowi, który wciela się w tajnego agenta, przemierzać ulice w poszukiwaniu tajemniczych portali. Nie ma kolorowych stworków, ale emocji jest nawet więcej, ponieważ gracze odbierają sobie zlokalizowane na mapie portale.

Ciekawostka: Portale z gry Ingress są w tych samych miejscach, co Pokestopy z Pokemon Go.

2. City Elves Go

Chińska wersja Pokemon Go. W tej grze również kolekcjonujemy stworki (nazywane w grze Elfami), które zbieramy na prawdziwej mapie. Gra łączy się wiec z GPS, jednak nie jest to tak dobrze zrobione, jak w grze od Niantic. Nie ma też trybu AR. Gra jest dostępna jedynie w chińskim App Store.

3. Monster Raid

Turowa gra RPG, która polega na kolekcjonowaniu stworów, których jest ponad 350. Oczywiście mogą ewoluować i każdy z nich ma inne moce. Do przemierzenia jest ponad 200 plansz, a do wykonani ponad 300 zadań. Jest również możliwość zagrania z innymi graczami dzięki trybowi multiplayer.

4. Terramonsters

Gra bardzo podobna do oryginalnych Pokemonów jeszcze z konsol Gameboy. Gracz ma do schwytania ponad 300 potworków, które mogą ewoluować nawet do 7 razy! W drużynie można mieć maksymalnie 6 stworków, którymi walczy się z graczami z całego świata za pomocą Internetu.

5. BuluMonster

To gra, która bardzo przypomina oryginalne Pokemony. Chodzimy po wyspie Bulu, na której możemy znaleźć karty ze 150 stworkami, które możemy trenować podczas walk. Do tego musimy wykonywać liczne zadania.

6. Summoners War

Pierwsza gra w tym zestawieniu z trójwymiarową grafiką. Tym razem wcielamy się w przywoływcza, który musi ochronić magiczną krainę. Stworki, których jest ponad 400 należy przywoływać wykorzystując zbieraną manę. Oczywiście walczymy za pomocą naszych potworków i trenujemy je.

7. Duel Revolution

Ta gra to niemal kopia Pokemonów z Gamboy'a. Archaiczna pikselowa grafika, może wywołać łezkę w oku starym wyjadaczom, którzy w dzieciństwie zagrywali się w Pokemony. Oczywiście szukamy i łapiemy potworki (D-mony), które trenujemy. Z czasem ewoluują, ale można je też łączyć z innymi, by powstała hybryda. Gra ma tryb multiplayer.

8. Beastie Bay

To gra, która łączy elementy strategii, surviavlu i RPG. Gracz wciela się w rozbitka, który musi poradzić sobie na bezludnej wyspie. Pomagają mu w tym stworki, które ułatwiają walkę z innymi, wrogimi potworkami.

9. Battlemons

Battlemons to gra przeglądarkowa. Gracz wciela się w hodowcę, który musi wykluć z jajka potworka. Battlemon stopniowo ewoluuje. Do dyspozycji gracza jest całe miasto, w którym można wykonywać inne czynności. Oczywiście głównym celem jest walka, podczas której ataki wykonujemy za pomocą specjalnych kart.

Zobacz: Pokemon Go jak wspólnota religijna? Co stoi za sukcesem gry?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: