ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Kto wygrał Eurowizję? Salvador Sobral z Portugalii zwycięzcą Eurowizji!

Kto wygrał Eurowizję? Salvador Sobral z Portugalii zwycięzcą Eurowizji!

14.05.2017, godz. 07:34
EUROWIZJA 2017
EUROWIZJA 2017 foto: AP

Eurowizja 2017 finał za nami. Kto wygrał Eurowizję? Czy bukmacherzy słusznie typowali zwycięzców? Które miejsce zajęła Polska i jak wypadła Kasia Moś? Sprawdźcie!

Kto wygrał Eurowizję? Za nami wielki finał Eurowizji 2017 w Kijowie i wielkie emocje! 13 maja zaprezentowali się wokaliści z 26 krajów. Kasia Moś reprezentująca Polskę śpiewała jako druga. Komentatorzy twierdzili, że ta lokata nie jest najszczęśliwsza, a występ w pierwszej części wieczoru nie rokuje najlepiej.

Za faworytów uchodzili przedstawiciele Włoch (Francesco Gabbani), Portugalii (Salvador Sobral), Belgii (Blanche), Szwecji (Robin Bengtsson). Decyzją profesjonalnych jurorów największa liczba punktów powędrowała do Salvadora Sobral z Portugalii (12 punktów przyznała Portugalczykowi także Polska). Europa pokochała magiczną i dziwną piosenkę Portugalczyka. Portugalia otrzymała 382 punkty, na drugim miejscu znalazła się Bułgaria z wynikiem 278, a na trzecim Włochy z wynikiem 218 punktów.

ZOBACZ: Oświadczyny na Eurowizji! Uczestniczka z Macedonii wzruszona do łez! [WIDEO]

A jak głosowali widzowie? W tym roku głosy telewidzów stanowiły bardzo ważny element głosowania na Eurowizji. Widzowie oddali dużo głosów na Belgię, dzięki czemu mocno awansowała w rankingu. Wybrali jednak Portugalię. Salvador Sobral wygrał Eurowizję 2017 w Kijowie. Bułgaria zajęła drugie miejsce.

Niestety, Kasia Moś nie została doceniona w Kijowie - Polka zajęła 22. miejsce.

ZOBACZ: Kasia Moś na Eurowizji 2017: "Lalka Barbie w stroju kąpielowym". Ocenia Daniel Jacob Dali

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: