ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Polecamy- plenerowa wystawa dotycząca bezpieczeństwa w pracy

Polecamy- plenerowa wystawa dotycząca bezpieczeństwa w pracy

27.09.2016, godz. 11:43
wystawa BHP
foto: internet

BHP w miejscu pracy kojarzy się zazwyczaj z nudnymi szkoleniami, które należy odbębnić. Centralny Instytut Ochrony Pracy- Państwowy Instytut Badawczy walczy z tym stereotypem. Do końca września przed budynkiem Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 30/32 w Warszawie można obejrzeć bezpłatną wystawę plakatów poświęconych problematyce bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy.Prezentacja plakatów ma wspierać działania na rzecz poprawy warunków pracy oraz kształtowanie kultury bezpieczeństwa wśród szerokich kręgów odbiorców.

Na wystawę składa się 60 plakatów, które wyłonione zostały w kolejnych edycjach konkursu, organizowanego od 20 lat przez CIOP-PIB. Wystawie patronuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Główny Inspektor Pracy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyrektor CIOP-PIB, prof. Danuta Koradecka zachęca do obejrzenia wystawy. Jak argumentuje: - Plakaty bezpieczeństwa pracy tworzone przez profesjonalnych artystów poruszają wyobraźnię, czasami rozbawiają, zawsze dają do myślenia. Uświadamiają, że bezpieczeństwa nie można traktować powierzchownie. Zwracają uwagę, że mamy prawo do bezpiecznej, nie szkodzącej zdrowiu pracy, ale też na to, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy także od nas samych.

Zachęcamy do spaceru Krakowskim Przedmieściem. Wystawę oglądać można bezpłatnie tylko do piątku!

Zobacz także: Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: lista nagrodzonych

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: