WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Finał The Tall Ships Races 2017

Finał The Tall Ships Races 2017

08.08.2017, godz. 09:57

Do wtorku, 8 sierpnia Szczecin będzie żeglarską stolicą świata. Na Wałach Chrobrego nad Odrą trwa finał regat The Tall Ships Races 2017.

Ponad 70 najpiękniejszych żaglowców z całego świata! Gigantyczne czteromasztowce, najpiękniejsze żaglowce, statki z historią oraz dwa i pół tysiąca żeglarzy. W Szczecinie towarzyszą im tłumy kibiców. Czekają oni w długich kolejkach, by wejść na pokład.

Polska tradycja

The Tall Ship Races to wyjątkowa okazja do poznania tradycji, poczucia klimatu pracy na morzu oraz życia na dawnych i współcześnie budowanych żaglowcach. W regatach udział bierze m.in. Kapitan Borchardt. To 99 letni, najstarszy żaglowiec pływający obecnie pod polską banderą. Załoga wygrała w drugim etapie TSR 2017. Teraz płynie po zwycięstwo.

- Kapitan Borchardt - znaczy porządnie. To nasze załogowe hasło. Jeśli w każdą pracę wkładamy serce, pasję i umiejętności to osiągamy najlepsze rezultaty. Stajemy się mistrzami! W tych regatach to zaowocowało. Załoga z dużą dyscypliną i zapałem wielokrotnie wstawała w nocy do żagli – relacjonuje Halina Maińska prezes Fundacji im. Karola Olgierda Borchartda.

Śledź regaty w internecie

W szranki staje także Zawisza Czarny – spadkobierca przedwojennego okrętu szkoleniowego Związku Harcerstwa Polskiego.
- Na pokładzie „Zawiszy” życie płynie jak w bajce. Tak śpiewają żeglarze na pokładzie naszego żaglowca od początku jego istnienia. Załoga – polscy harcerze z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Irlandii i Polski - jest zmotywowana, chętna do pracy i szczęśliwa, że bierze udział w TSR - mówi harcmistrz Rafał Klepacz z Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

Żaglowcom kibicuje PKO Bank Polski prowadząc akcję #wejdźnapokład. Na stronie znajdziemy m.in. bieżące relacje z regat i prezentację kilkudziesięciu żaglowców. Jest też konkurs z nagrodami na najciekawszą załogę TRS 2017. Do wygrania kamera GoPro i gadżety marynistyczne.

ZOBACZ TEŻ: Kapitan Jarosław Kaczyński i jego wierna drużyna ZDJĘCIA TYLKO U NAS!

PRZECZYTAJ: A jednak! Owsiak zdecydował się przeprosić Pawłowicz

NIE PRZEGAP: Poseł PiS spowodował wypadek! Zasłaniał się immunitetem? [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: