WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Skąd się wziął zwyczaj zakładania welonu do ślubu? Po poznaniu prawdy, zrezygnujecie

Skąd się wziął zwyczaj zakładania welonu do ślubu? Po poznaniu prawdy, zrezygnujecie

10.08.2017, godz. 11:00
suknia ślubna
model BE COSMO foto: Materiały prasowe

Niektóre przyszłe panny młode mogą być zszokowane historią welonu, który w obecnych czasach jest traktowany jako ozdoba ślubnej kreacji, a w przeszłości służył w zupełnie innym celu. To nowoczesnym kobietom niekoniecznie może przypaść do gustu.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej ślubnej kreacji bez welonu. To już tradycja w wielu krajach, że panna młoda na głowie ma welon. Obecnie traktowany jest jako dodatkowa ozdoba, dopełnienie sukni ślubnej. Jednak nie zawsze tak było. W przeszłości welon miał bardziej "praktyczne" przeznaczenie. Dziennikarze Refinery29.com sprawdzili, skąd wzięła się tradycja zakładania welonu. - Po poznaniu prawdy, panny młode mogą przemyśleć ten krok - ostrzega autor artykułu. Welon znali już starożytni Rzymianie. Wierzyli, że welon ochroni pannę młodą przed złymi demonami. Z kolei w czasach antycznych podniesienie welonu przez pana młodego było przypieczętowaniem umowy między nim a ojcem panny młodej, który "oddawał" swoją córkę i stawała się ona własnością męża. Kolejnym powodem zakładania welonu było uniemożliwienie ucieczki pannie młodej. Długa tkanina, oplatająca sylwetkę kobiety, miała utrudniać jej poruszanie się i ograniczać ruchy.

Zobacz: Jak być modną na weselu

Przeczytaj też: Niesamowita suknia ślubna! Kosztowała ponad 3 miliony [ZDJĘCIA]

Polecamy: Makijaż ślubny Pippy Middleton. Wiemy, jakie triki zastosowała

Źródło: X-NEWS
tagi: ślub welon
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: