ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Dwie wdowy na pogrzebie Wajdy

Dwie wdowy na pogrzebie Wajdy

11.10.2016, godz. 11:48
2 wdowy po Wajdzie
Krystyna Zachwatowicz, Beata Tyszkiewicz foto:

Andrzej Wajda odszedł 9 października. Niebawem odbędzie się pogrzeb mistrza polskiego kina. Na uroczystości pojawi się wielu znamienitych gości, którzy współpracowali z reżyserem. Nie zabraknie też najbliższych. Na pogrzebie będą dwie z czterech żon filmowca.

W ciągu swojego 90-letniego życia, Andrzej Wajda miał wiele relacji damsko-męskich. Reżyser był 4-krotnie żonaty. Dwie pierwsze żony reżysera, artystki Gabriela Obremba oraz Zofia Żuchowska już nie żyją. Na uroczystości na pewno zjawią się jednak trzecia żona filmowca, Beata Tyszkiewicz, z którą ma córkę, Karolinę Wajdę oraz ostatnia żona Krystyna Zachwatowicz, z którą reżyser był do śmierci.

Beata Tyszkiewicz to znana i ceniona aktorka. Pochodzi z rodziny szlacheckiej. Przygoda z filmem kolidowała z nauką, gdyż zaczęła praćę przed kamerą jeszcze jako uczennica liceum. Po skończeniu matury, podjęła pracę w TVP jako inspicjentka. Szybko jednak Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało jej (bez egzaminu) uprawnienia aktorskie. Z Andrzejem Wajdą poznała się na planie filmu "Samson". Para spotykała się przez jakiś czas. W końcu po narodzinach ich córki Karoliny, postanowili się ustatkować. Wzięli ślub w 1967 roku kilka miesięcy po narodzinach dziecka. Niestety szczęście nie trwało długo. Po niespełna półtora roku, małżonkowie się rozstali, a w 1969 roku byli już po rozwodzie.

Krystyna Zachwatowicz również grała w "Samsonie" Wajdy. Później grywała jeszcze u swojego przyszłego męża kilka ról. Oprócz aktorstwa, zajmuje się reżyserią teatralną i scenografią teatralną i filmową. Ukończyła Państwowe Liceum Artystyczne. Jest córką prof. Jana Zachwatowicza i Marii Chodźko-Zachwatowicz i jednocześnie wnuczka prof. Witolda Chodźki. Z Andrzejem Wajdą wzięła ślub w 1974 roku. Para była ze sobą do końca życia reżysera.

Zobacz: Pogrzeb Andrzeja Wajdy. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość? [NOWE SZCZEGÓŁY]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: