ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Dziadek Szymona Majewskiego walczył w Powstaniu Warszawskim!

Dziadek Szymona Majewskiego walczył w Powstaniu Warszawskim!

02.08.2016, godz. 11:32

1 sierpnia odbyły się obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Cała Warszawa co roku przeżywa ten ważny dzień. Dla Szymona również jest to ważny dzień. W Powstaniu Warszawskim walczył bowiem dziadek komika, kapitan Ignacy Łyskanowski.

Szymon Majewski pochwalił się na Facebooku zdjęciem dziadka. Zamieścił je z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - 1 sierpnia. Tego dnia zawsze myślę o moim kochanym Dziadku Ignacym, kapitanie AK, dowódcy kompanii w Batalionie "Bełt" - napisał pod czarno białą fotografią dziadka. Ignacy Łyskanowski był kapitanem AK, który posługiwał się pseudonimem "Skiba Włodzimierz" i dowodził  Batalionem AK Bełt. To jedna z największych formacji walczących na Alejach Jerozolimskich.

Fani komika oddali hołd bohaterskiemu dziadkowi Majewskiego. Okazuje się, że komik ma niezwykłą pamiętkę po dziadku. Na Facebooku pojawiło się kolejne zdjęcie. Tym razem fragment garderoby kapitana Łyskanowskiego. - Powstańcza furażerka mojego Dziadka - napisał Majewski pod fotką czapki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: