ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Krystyna Janda namawia do kolejnego protestu przeciwko PiS

Krystyna Janda namawia do kolejnego protestu przeciwko PiS

20.10.2016, godz. 15:41
Krystyna Janda
foto: © AKPA

Krystyna Janda po raz kolejny namawia do protestu? Przypomnijmy, że to przez post udostępniony przez aktorkę doszło do czarnego protestu kobiet w całym Polsce. Tym razem Janda udostępniła informację o proteście na krakowskich Błoniach.

Czarny protest kobiet został zorganizowany po tym, jak Krystyna Janda udostępniła na swoim profilu link do artykułu o proteście kobiet na Islandii. Pomysł ten bardzo szybko został wykorzystany w praktyce i tym sposobem przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji w Polsce protestowały tysiące kobiet. To dowód na to, jak wielką siłę oddziaływania mają wpisy Krystyny Jandy. Niedawno aktorka udostępniła link o proteście przeciwko rządom PiS. Chodzi o akcję "Mamy dość", która odbędzie się 23 października 2016 roku w pierwszą rocznicę wyborów, w których PiS zdobyło władzę. Na czym będzie polegał protest na Błoniach? Organizatorzy proszą, by ludzie urali się kolorowo i zabrali kolorowe parasolki. Przybyli na miejsce o godznie 13 uczestnicy protestu stworzą napis "Mamy dość".

Akcję organizuje Komitet Obrony Demokracji, ale zaangażowało się w nią również wiele innych środowisk, w tym grupa "Rodzice przeciw reformie", "Dziewuchy dziewuchom", a także politycy z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

ZOBACZ: Krystyna Janda: Byłam w ciąży, która zagrażała życiu. Dramatyczna decyzja

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: