ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Margaret wygrała EUROWIZJĘ ("drugiej szansy")!

Margaret wygrała EUROWIZJĘ ("drugiej szansy")!

23.10.2016, godz. 17:25
Margaret zaśpiewa pod narodowym
foto: AKPA

W niedzielę ogłoszone zostały wyniki konkursu OGAE Second Chance Contest 2016, w którym biorą udział utwory, które nie wygrały preselekcji do Eurowizji i nie pojechały na główny konkurs. Jak się okazuje, rywalizację zdecydowanie wygrał utwór Margaret "Cool me down". Utwór wokalistki pokonał piosenki z 22 krajów! Na drugim miejscu znalazła się Szwecja, a na trzecim – Izrael.

Niezmiennie od 1987 roku Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE skupiające fanów z całej Europy zaprasza oddziały narodowe do udziału w konkursie drugiej szansy. Fanklub z każdego kraju  może w nim wytypować  jedną piosenkę, której nie udało się wygrać narodowych preselekcji i tym samym dać jej drugą szansę na pojedynek z europejskimi rywalami w internetowej rywalizacji. Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że w tym roku to właśnie "Cool me down" i Margaret będą reprezentować OGAE Polska w dorocznym konkursie OGAE Second Chance Contest!

Zwyciężczynią konkursu została Margaret i "Cool Me Down", zajmując 1. miejsce z liczbą 277 punktów! Tuż za nią uplasowała się Szwedka Wiktoria z utworem "Save Me", a na trzecim miejscu znalazł się Izrael i Ella Daniel z piosenką "Somebody Out There".

Polska po raz pierwszy w historii wygrała OGAE Second Chance Contest, dzięki czemu za organizację przyszłorocznego OGAE Second Chance Contest będzie odpowiadać OGAE Polska.

Zobacz także: Chylińska FOREVER! Warszawa podbita! [RELACJA Z KONCERTU]

Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: