ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości gwiazdy Przystanek Woodstock 2017 ZAGROŻONY? Minister podjął decyzję!

Przystanek Woodstock 2017 ZAGROŻONY? Minister podjął decyzję!

28.07.2017, godz. 12:31
przystanek woodstock 2014
foto: Reuters

Przystanek Woodstock 2017 - to będzie ostatnia edycja wydarzenia? Jurek Owsiak mówi o spirali żądań ze strony polskiego rządu, który nadał Woodstockowi miano "imprezy o podwyższonym ryzyku". W sprawę zaangażował się niemiecki rząd, który właśnie otrzymał odpowiedź od polskiego ministra. To oznacza, że Przystanek Woodstock będzie zagrożony?

Przystanek Woodstock 2017 zagrożony? Jest odpowiedź polskiego rządu na list Dietmara Woidke, koordynatora rządu RFN ds. polsko-niemiecjiej współpracy społecznej i przygranicznej, a jednocześnie premiera Brandenburgii. Tak jak wcześniej opisywaliśmy dr Woidke zaoferował pomoc stronie polskiej w organizacji Przystanku Woodstock 2017. Niestety nie zgodził się na to polski rząd. Zaskoczony dr Dietmar Woidke napisał pismo skierowane do Sekretarza Stanu Jakuba Skiby, koordynatora współpracy polsko-niemieckiej w rządzie RP. Teraz premier Brandenburgii otrzymał odpowiedź od polskich władz.

- Przystanek Woodstock organizowany jest na terytorium RP i jako taki podlega procedurom ustanowionym w polskim prawie. Zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych organizator jest odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo w miejscu i czasie jej trwania - czytamy w liście skierowanym do Dietmara Woidke.

Jakub Skiba wyraził też zaniepokojenie nadaniem sprawie "wymiaru politycznego i międzynarodowego", ale stwierdził, że zadaniem zarówno jego, a także jego niemieckiego odpowiednika jest "sprowadzenie tej kwestii do wymiaru praktycznych rozwiązań".

Dodajmy, że podczas poprzednich edycji strona niemiecka angażowała się w pomoc przy organizacji Przystanku Woodstock. Sytuacja ta zmieniła się, gdy do władzy doszedł PiS.

Jurek Owsiak zapewnia: To nie cyframi obronimy się przed terrorystami

Czy to oznacza, że Przystanek Woodstock będzie zagrożony? Jakub Skiba tłumaczy, że ze względu na ryzyko terrorystyczne, służby będą opierały się na krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, który ma zapewnić odpowiedni poziom profesjonalizmu i współdziałania. Wszystko to - jak pisze sekretarz stanu - związane jest z nadaniem Przystankowi statusu imprezy masowej podwyższonego ryzyka.

Przystanek Woodstock 2017 - to będzie ostatnia edycja festiwalu?

Jurek Owsiak pod koniec lipca opublikował nagranie, w którym wyznał, że polski rząd stawia przed organizatorami coraz to kosztowniejsze wymagania. To sprawia, że Przystanek Woodstock z roku na rok staje się "najdroższym festiwalem świata". Dodatkowo zwrócił uwagę na to, że statusu "imprezy podwyższonego ryzyka" nie ma żadna inna impreza, odbywająca się w tym czasie w Polsce.

- My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna - przyznał Owsiak. - Urzędowo nie dajemy rady. To jest po prostu "przybicie do ściany" - dodał.

Przystanek Woodstock. Owsiak apeluje o pomoc do związków wyznaniowych WIDEO

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie, ale także jest to jedno z największych spotkań młodzieży z Polski i Niemiec. W tym roku na jednej ze scen Przystanku Woodstock zagra niemiecki zespół Annisokay, pochodzący z Halle (Saale) w regionie Saksonii-Anhalt.

Pociąg na Woodstock. Gdzie kupić bilety kolejowe na Przystanek Woodstock 2017

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: