WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 03.07 Najważniejsze wiadomości z kraju

03.07 Najważniejsze wiadomości z kraju

03.07.2017, godz. 02:00
Straż pożarna
foto: EAST NEWS

Informacje z Polski 3 lipca 2017 r..

Lubuskie. Katedra stanęła w płomieniach

Aż 170 strażaków w 51 wozach przez dwa dni walczyło z pożarem zabytkowej katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Służbom dopiero w niedzielę udało się zatrzymać rozprzestrzenianie pożaru. Akcja jest o tyle skomplikowana, że dzwon, który znajduje się na szczycie wieży, grozi runięciem w dół i ratownicy nie mogą dostać się do środka świątyni. Planuje się więc rozcięcie kopuły wieży katedry, by można było ugasić pożar.

Śląskie. Zapłaci za sprzątanie 20 tys. zł

Na jednym z osiedli w Jaworznie starszy pan składował w domu i na działce śmieci. Fetor i szczury uprzykrzały życie sąsiadom tak, że wezwali służby miejskie. Gdy mężczyzna nie chciał posprzątać po dobroci, otrzymał nakaz przymusowego uprzątnięcia bałaganu przy pomocy firmy. Śmieci było tak wiele, że potrzebne były koparki. Staruszek znosił do domu stare meble, butelki, deski i odpady. Za sprzątanie zapłaci 20 tys. zł.

Lubelskie. Pijany kierowca wjechał w stragan

Nietrzeźwy kierowca audi (21 l.) wjechał w stragan na odpuście w Księżomierzu. Mężczyzna jechał w stronę Kraśnika i nagle stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik i uderzył w jeden ze straganów. Jego właścicielka trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Jak poinformowała policja, mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu i został zatrzymany.

Zobacz: Pijany 24-latek wjechał samochodem w słup. Jego kolega zginął [ZDJĘCIE]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: