WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Adam Hofman podpisał z żoną intercyzę. Jest zadłużony na ponad pół miliona złotych!

Adam Hofman podpisał z żoną intercyzę. Jest zadłużony na ponad pół miliona złotych!

25.05.2011, godz. 15:50
Adam Hofman
foto:

Świadoma decyzja czy małżeńskie kłopoty? Adam Hofman (31 l.), poseł PiS i rzecznik partii, pod koniec ubiegłego roku postanowił rozdzielić majątek, który gromadził przez lata ze swoją żoną Joanną (32 l.). Jak wynika z oświadczenia majątkowego, zawarł ze swoją wybranką intercyzę małżeńską. Pytany o powody, polityk nie był skory do zwierzeń.

Według oświadczenia majątkowego za 2010 rok, Hofman ma na koncie 15 tys. zł oszczędności, zarobił jako poseł 122 tys. zł oraz uzyskał 11 200 zł z najmu mieszkania. W jego garażu stoją dwa samochody: volvo warte 65 tys. zł i renault megane o wartości 35 tys. zł. Jest właścicielem 80-metrowego mieszkania (500 tys. zł) oraz blisko 7,5 tys. mkw. gruntów (70 tys. zł). Jest też zadłużony w bankach na ponad pół miliona złotych. 29 listopada 2010 r. zawarł ze swoją żoną intercyzę małżeńską.

Od tamtej pory wszystkie oszczędności, ale także i długi obciążają wyłącznie jego konto. Dlaczego postanowił rozdzielić majątek? - Bo tak... - mówi w pierwszej chwili. - Jak Platforma Obywatelska dojdzie znowu do władzy, to chcę, żeby wystarczyło mi na bułki - ironizuje Hofman. I ucina rozmowę.

Przeczytaj koniecznie: Książę William i Kate Middleton przed ślubem nie podpisali INTERCYZY. William ufa żonie

Według polityków PiS, z którymi rozmawialiśmy, powód jest odmienny. - Hofman może obawiać się przegranych procesów z innymi politykami. A tych w kampanii wyborczej może być sporo... - mówi jeden z posłów PiS.

Hofman już niedługo może mieć kłopoty. Odebrania immunitetu i wytoczenia procesu przeciw posłowi PiS chce senator PO Tomasz Misiak (38 l.). - Kiedy Hofman sprawę przegra, sąd będzie musiał egzekwować zasądzoną kwotę z majątku, jakim dysponuje poseł po podpisaniu intercyzy - mówi b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski (61 l.). Tym samym majątek żony Hofmana byłby nie do ruszenia. Z panią Joanną nie udało nam się skontaktować. Według naszych informacji, od 2007 r. pracuje w KGHM, jednej z największych spółek Skarbu Państwa.

autor: Sylwester Ruszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: