WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Biskup udzielił dyspensy z okazji... Dnia Nauczyciela!

Biskup udzielił dyspensy z okazji... Dnia Nauczyciela!

14.10.2016, godz. 14:23
Sennik: MIĘSO - znaczenie snu: mięso
foto: Archiwum

Z okazji Dnia Nauczyciela, zwanego również Dniem Edukacji Narodowej arcybiskup katowicki udzielił dyspensy na spożywanie mięsa na terenie diecezji. W tradycji katolickiej piątek to dzień bezmięsny.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele oraz osoby, które biorą udział w obchodach tego święta na terenie archidiecezji katowickiej są zwolnione z zakazu spożywania mięsa, który obowiązuje w kościele katolickim w piątki. "Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita katowicki, udziela uczestnikom uroczystości związanych z obchodami Dnia Edukacji Narodowej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14.10.2016 roku" - tak brzmi treść oświadczenia opublikowanego na witrynie internetowej archidiecezji katowickiej.

Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela jest to rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Święto zostało ustanowione 27 października 1972 roku. Dzień nauczyciela jest obchodzony w szkołach i na uczelniach, i stanowi okazję do nagradzania wyróżniających się pracowników szkół oraz nauczycieli.

Zobacz: Google Doodle na Dzień Nauczyciela. Zobacz uroczą grafikę

Źródło: Artur Szyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: