WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Czy zima zabrała już pierwszą ofiarę? Zaginął sportowiec

Czy zima zabrała już pierwszą ofiarę? Zaginął sportowiec

08.10.2016, godz. 02:00
Pierwsza ofiara zimy?
Jerzy Krzemiński foto:

Wybiegł z domu w lekkim ubraniu na trening i przepadł bez śladu. Mowa o znanym biegaczu górskim Jerzym Krzemińskim (28 l.), którego od kilku dni szuka w zaśnieżonych Tatrach GOPR. Czyżby sportowiec był pierwszą ofiarą ataku zimy?

Jerzy Krzemiński (28 l.) pochodzi z Warszawy, ale od pół roku wynajmował pokój w Zakopanem i trenował biegi po górach. Ostatni raz znajomi mieli z nim kontakt w poniedziałek. Nazajutrz rano wyszedł z kwatery w lekkim ubraniu na trening i przepadł. Czyżby nie wiedział, że w Tatrach panuje II stopień zagrożenia lawinowego? Wystarczyło wyjrzeć przez okno, żeby zobaczyć Zakopane i góry w zimowej szacie. Zasypane ulice, ślizgawica, a na Kasprowym pół metra śniegu!

Krzemiński prawdopodobnie wyruszył do Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej lub Doliny Lejowej albo w rejon Giewontu lub Czerwonych Wierchów. Od środy szukają go ratownicy TOPR. Jak dotąd bezskutecznie. Czyżby biegacz był pierwszą w ofiarą zimy, która nawiedziła Tatry? To bardzo prawdopodobne, bo wysoko w górach panują ekstremalne warunki: srogi mróz i głęboki, sypki śnieg.

Tymczasem synoptycy ostrzegają, że do Polski dociera zimne powietrze znad Skandynawii i Rosji. Zapowiadają kolejne chłodne dni z opadami i nocnymi przymrozkami. Górale zaś nie mają wątpliwości, że czeka nas długa i mroźna zima.

ZOBACZ: W poniedziałek nauczyciele wyjdą na ulice. Nie chcą likwidacji gimnazjów

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: