WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramatyczny apel policjantki pani Kingi: Pomóżcie mi wygrać z rakiem

Dramatyczny apel policjantki pani Kingi: Pomóżcie mi wygrać z rakiem

28.09.2016, godz. 05:00
POLICJANTKA CHORA NA RAKA ŻOŁĄDKA.
P. Kinga Szweda w szpitalu podczas chemioterapii. foto: Super Express

Piękna i utalentowana, jeszcze niedawno wracała z medalami z największych światowych imprez. Dziś Kinga Szweda (31 l.), policjantka i mistrzyni fitness sylwetkowego, walczy o życie. Lekarze wykryli u niej raka i chcieli umieścić w hospicjum, gdzie miała czekać na śmierć. Ale ona się nie poddała - bierze kolejną dawkę chemii i zbiera pieniądze na specjalistyczną terapię w Niemczech.

- Jeszcze trzy miesiące temu normalnie pracowałam. Byłam zmęczona. Poszłam do lekarza. Po zrobieniu USG i badań okazało się, że mam nowotwór żołądka z naciekami na dwunastnicę. Rak nieoperacyjny - mówi Kinga Szweda.

Często o niej pisaliśmy. Bo jak tu nie pisać o pięknej policjantce z Tucholi, wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy i wielokrotnej mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym. Przywoziła medale z najbardziej prestiżowych imprez. I była okazem zdrowia.

- Nie wiem skąd ten rak. U mnie nikt w rodzinie na to nie chorował. A teraz się okazuje, że można go zabić jedynie chemią - opowiada. Ale zanim ją dostała, trafiła do szpitala z powodu mechanicznej żółtaczki. Potem wysiadły jej nerki. - Wyniki miałam takie, że lekarze chcieli mnie umieścić w hospicjum. Postawili na mnie krzyżyk. Nikt mi tego nie powiedział, ale miałam po prostu umrzeć. Lekarze byli przekonani, że moje dni są policzone, bo ten rak rósł w gigantycznym tempie - wyjaśnia.

Właśnie wtedy powiedziała sobie, że się nie da. Jak wcześniej walczyła o medale i puchary, tak teraz postanowiła walczyć o życie. - Na razie czuję się świetnie. To zasługa leków, które są potwornie drogie - wyjaśnia. Jeszcze droższa jest terapia wzmacniająca w specjalistycznej klinice w Niemczech. Trzytygodniowa kuracja kosztuje 60 tys. zł. Kinga Szweda zbiera na nią pieniądze. Ma dopiero 31 lat i narzeczonego strażaka, dla którego pragnie żyć.

Pomóżmy pani Kindze. Wpłat można dokonywać poprzez stronę https://zrzutka.pl/kinga lub na subkonto Fundacji Forani: 24 1750 0012 0000 0000 3287 3456, w tytule przelewu konieczny jest wpis: "DAROWIZNA Kinga Szweda".

Zobacz: Idą zmiany w leczeniu raka? Onkolodzy są oburzeni

Źródło: Super Express TV
tagi: policja rak
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: