WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM. Wiadomości z kraju

08.10.2016, godz. 02:00
Noworodek
foto: EAST NEWS

EXPRESSEM. Wiadomości z Polski.

Noworodek w szambie

Szok i niedowierzanie! W niewielkim Brzozowie koło Nowogardu policjanci wyłowili z przydomowego szamba ciało noworodka. Prawdopodobnie dwa dni wcześniej w wychodku na podwórku matka dziecka zaczęła rodzić. To 40-letnia mieszkanka wsi. Prokuratura bada, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy celowe działanie. Ani władze gminy, ani służby nie zdradzają szczegółów tej makabrycznej sprawy. 

Wyłudzili 1,5 mln

Śledczy z Gdańska rozbili gang wyłudzający pieniądze metodą na policjanta. Zatrzymali siedem osób, które w pół roku wyłudziły blisko 1,5 mln zł od emerytów. Pokazywali swym ofiarom sfałszowane policyjne legitymacje i wmawiali im, że muszą zabezpieczyć ich zagrożone pieniądze. Szajką kierował 25-latek, jego wspólnikami były osoby w wieku od 18 do 55 lat pracujące jako tzw. kurierzy. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu. Mogą posiedzieć 10 lat. 

Bałtyk oddał zabytkową łódź

Niezwykłe znalezisko na plaży w Międzywodziu. Silny sztorm wyrzucił na brzeg łódź z XIX w. Dostrzegli ją spacerowicze i natychmiast poinformowali służby, a te przekazały sensacyjną wiadomość Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim. Dyrekcja muzeum jest zainteresowana umieszczeniem znaleziska w swojej ekspozycji, ale przeniesienie łodzi będzie dość kosztowne. Najpierw musi się nią zająć konserwator zabytków. 

ZOBACZ: W poniedziałek nauczyciele wyjdą na ulice. Nie chcą likwidacji gimnazjów

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: