WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Imprezy dla piwoszy w Czechach

Imprezy dla piwoszy w Czechach

09.06.2017, godz. 11:52
Imprezy dla piwoszy w Czechach
Imprezy dla piwoszy w Czechach foto:

Miłośnikom czeskiego piwa polecamy udział w festiwalach piwnych, na których nie zabraknie pysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju.

Na święto chmielu i piwa Dočesná zaprasza królewskie miasto Žatec (około 80 km na północny-zachód od Pragi). Za panowania króla Karola IV było jednym z trzech największych miast w Czechach. Tegoroczna już 60 edycja festiwalu odbędzie się od 1 do 2 września. Na gości czeka urozmaicony program i ciekawe konkursy, na przykład konkurs tańca z kuflem piwa na głowie oraz ponad 30 browarów z Czech, Niemiec, a nawet z Japonii.

Na Pilsner Fest możemy wybrać się do stolicy piwa – Pilzna. To właśnie tutaj narodził się światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które w 1842 roku uwarzył w pilzneńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzneńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu tutejszego browaru odbywa się święto piwa. W tym roku zapraszamy na imprezę 7 października.

Więcej informacji o festiwalach piwnych: www.czechtourism.com

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: