WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kapelmistrz orkiestry dętej to pedofil

Kapelmistrz orkiestry dętej to pedofil

01.08.2016, godz. 05:00
KAPELMISTRZ PEDOFIL.
foto: Super Express

Ohyda! Okazało się, że Stefan R. (60 l.), były kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie), zmusił do innej czynności seksualnej dziewczynkę, którą miał uczyć muzyki. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Stefana R. w małej Lubawie szanowali wszyscy. W 2000 roku założył orkiestrę, w której grały głównie dzieci i tańczyły mażoretki. Cztery lata temu doświadczony dyrygent przekazał orkiestrę swojemu synowi, a sam usunął się w cień. Jednak często przychodził na próby i zajęcia muzyczne, a podczas najważniejszych imprez w miasteczku dumnie dzierżył w dłoni kapelmistrzowską buławę.Głośny skandal wybuchł przed rokiem, kiedy z zajęć muzycznych policja... zabrała go w kajdankach. Wszystko przez to, że zmusił kilkunastoletnią dziewczynkę, żeby go zaspokoiła. Rodzice dzieci z orkiestry bali się, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, jednak podczas śledztwa kapelmistrz przyznał się do winy.Teraz sąd skazał go na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Ma obowiązek przeproszenia pokrzywdzonej na piśmie. Dostał siedmioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz pięć lat zakazu pracy w edukacji. Musi zapłacić swojej ofierze 5 tys. zł odszkodowania oraz pokryć koszty sądowe.

- Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, więc nie będzie składał apelacji - wyjaśnia Dorota Ziętara, rzecznik prasowy sądów okręgu elbląskiego. - Nie udzielam żadnych wywiadów - uciął rozmowę z dziennikarzami Stefan R.

Zobacz: Polowanie na pedofila. Zwabił 10-latkę do auta

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: