WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 20-letni kucharz Oskar zamordował żołnierza i spalił zwłoki

20-letni kucharz Oskar zamordował żołnierza i spalił zwłoki

27.08.2016, godz. 05:00
Zamordował i spalił żołnierza.
foto: Super Express

Brutalny mord w Krakowie! Na osiedlu Piastów w Nowej Hucie 20-letni kucharz Oskar O. poderżnął gardło emerytowanemu wojskowemu, a potem podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady zbrodni. W ręce policji wpadł kilka godzin później. Dlaczego zabił? Bo schorowany Robert H. (?42 l.), któremu od pewnego czasu układał dietę, wyprowadził go z równowagi. - Wkurzył mnie - wyznał śledczym.

Poznali się przez internet i polubili, mimo sporej różnicy wieku. Cóż, zainteresowania nie znają lat, a ich połączyły aż dwie życiowe pasje - sztuki walki i. dietetyka. Zwłaszcza zdrowe odżywiane, w którym specjalizował się Oskar O.,było dla schorowanego Roberta H. arcyważne. Toteż pozbawiony rodziny, utrzymujący się ze skromnej renty podopieczny MOPS korzystał, jak mógł, z doświadczeń swego młodszego znajomego.

Najpierw wymieniali poglądy na odległość, czyli w sieci. Ale gdy w sierpniu właściciel mieszkania, od którego były żołnierz wynajmował pokój, wyjechał na wakacje, zaczęli się spotykać na nowohuckim osiedlu Piastów. Sąsiedzi nie mieli pojęcia, w jakim celu chłopak odwiedza o ponad 20 lat starszego mężczyznę. Ale u rencisty nie działo się nic podejrzanego, więc przestali zwracać uwagę na wizyty Oskara O. Aż do późnego wieczora w środę, kiedy klatkę schodową budynku wypełnił gryzący dym. Wydobywał się właśnie z mieszkania na III piętrze.

Gdy przyjechała straż, w płomieniach stało już całe mieszkanie. Ratownicy wynieśli z niego bezwładne ciało mężczyzny. Już nie żył. Ale to nie płomienie go zabiły. 42-latek miał poderżnięte gardło. Stało się jasne, że został zamordowany, a pożar miał jedynie zatrzeć ślady zbrodni.

Kilka godzin później śledczy zatrzymali Oskara O. - Przyznał się do winy. Wyjaśnił, że pokłócił się z Robertem H. Najpierw zaczął go dusić, a potem w uniesieniu chwycił nóż i zabił. Na koniec rozlał w mieszkaniu łatwopalną ciecz, podpalił i uciekł - relacjonuje Tomasz Moskwa z Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta. Zabójcy grozi dożywotnie więzienie.

Zobacz: Kolega agenta Tomka dyrektorem w Totalizatorze

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: